ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Πρωταθλητής ο ΓΣ Περιστερίου, 14-12 τον ΟΦΘ στον τελικό ανάμεσα στους δύο που πήραν την άνοδο

07.07.2018 23:07       1407

Ο ΓΣ Περιστερίου, μετά την εξασφάλιση της ανόδου στην Α1 Ανδρών της υδατοσφαίρισης, από την περασμένη εβδομάδα, αναδείχθηκε και πρωταθλητής στην Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε με 14-12 στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος, το Σάββατο (7/7) το απόγευμα, στο κολυμβητήριο του Περιστερίου, τον ΟΦΘ (οποίος επίσης ανέβηκε στη μεγάλη κατηγορία).

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΘ 14-12

Οκτάλεπτα: 3-3, 5-2, 4-2, 2-5.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καζάκος, Μανώλης 4, Λίτσας, Παναγούλης 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 2, Σκαρπέλης, Πετρόπουλος, Αμπατζόγλου 2, Τσακιράκης, Τζαβάρας 3, Τσαγκάρης 1, Τσαλίκης, Λαδάς, Γιαννουλάτος

ΟΦΘ: Φοροτζίδης Ρ., Αντιβαλίδης 1, Αληχανίδης Α. 4, Κατσαρίδης, Τζαμτζής 1, Παυλίδης 1, Γιώρτσιος 1, Αληχανίδης Β. 4, Ζαρκαντζάς, Ταβακόπουλος, Βαχαλέρης, Σταύρου, Λεμπετλής, Μπεσλίδης.

Την 3η θέση κατέκτησε ο ΝΟ Πατρών που νίκησε στον μικρό τελικό τη Νίκη Βόλου με 14-9 (Οκτάλεπτα: 3-3, 6-3, 1-2, 4-1. ΝΟΠ: Πολλάτος 1, Πασσάς 2, Δίπλαρος 4, Φύκουρας 2, Καραβιώτης 1, Γκότσης 1, Βικάτος 2, Καβουρντζής 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Θεοδωρόπουλος 4, Γλουμής 3).