ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Κ15)

Πρώτη ήττα για την Εθνική μας ομάδα, 8-5 από την Ισπανία

26.06.2023 20:03       16980

Η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Κορασίδων (Κ15) γνώρισε την πρώτη της στο τρίτο αγώνα της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ15 του Ζάγκρεμπ. Έχασε έχασε 8-5 από την Ισπανία, κατετάγη στην 2η θέση του Β΄ ομίλου και περιμένει πλέον να μάθει αύριο (27/06), τον αντίπαλό του στον προημιτελικό της Τετάρτης (28/06, 21:30).

Ανάμεσα στις δυο αήττητες μέχρι τώρα ομάδες, ήταν ένα ντέρμπι. Η Ελλάδα προηγήθηκε αρχικά 2-0 και ήταν μπροστά στο σκορ με 3-2, ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στη συνέχεια, όμως, οι Ισπανίδες με σερί 4-0 πήραν το προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη, με το τελικό 8-5 να διαμορφώνεται από την τρίτη περίοδο. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο τελευταίο οκτάλεπτο δεν σημειώθηκε τέρμα!