ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ / ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΑΝΔΡΩΝ

Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό, 13-7 τη Ραντνίτσκι

17.12.2014 18:33       562

Εξαιρετική εμφάνιση από τον διεθνή φουνταριστό, Κώστα Μουρίκη, που σημείωσε 3 τέρματα στο τρίτο οκτάλεπτο.

Καταιγιστικός εμφανίστηκε ο Ολυμπιακός και πήρε τη πρώτη του νίκη με αντίπαλο τη Ραντνίτσκι στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την υπεροχή καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα και με όπλο την πολυπρόσωπη άμυνα τους πήραν τους 3 χρυσούς βαθμούς στη προσπάθεια τους για πρόκριση στο Φάιναλ Σιξ.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου ξεκίνησε δυναμικά το πρώτο 8λεπτο και πήρε κεφάλι στο σκορ με 4-2. Οι Σέρβοι προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους αλλά η αμυντική συμπεριφορά των γηπεδούχων ήταν για σεμινάριο. Ενδεικτικό είναι πως όλα τα τέρματα της Ραντνίτσκι, πλην ενός, μπήκαν στον παίκτη παραπάνω.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές και με κορυφαίους τον Μουρική και τον Φουντούλη, που βρήκαν δίχτυα 3 φορές πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα που διατηρήθηκε μέχρι τέλους.

Ολυμπιακός-Ραντνίτσκι: 13-7

Οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 4-3, 3-0