ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / LEN EUROLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πρώτη θέση για τον Ολυμπιακό, νίκη με 14-9 επί της Ματαρό

01.12.2019 13:14       772

Ο Ολυμπιακός επικράτησε και της Ισπανικής Ματαρό με 14-9, στην 3η αγωνιστική της LEN Euroleague Γυναικών και κατέκτησε την πρώτη θέση στον Ε' όμιλο και θα βρίσκεται στην προημιτελική φάση του θεσμού.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη κατάφερε να προηγηθεί στο ξεκίνημα του αγώνα, ενώ στο ημίχρονο πήρε αέρα 2 τερμάτων (6-4). Στο δεύτερο μισό του αγώνα, η Ματαρό θέλησε να μειώσει στο σκορ, όμως οι "ερυθρόλευκες" πραγματοποίησαν πολύ καλή 4η περίοδο και έφτασαν στην νίκη με 14-9. Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Αβραμίδου με 4 γκολ, ενώ ξεχώρισε και η νεοαποκτηθείσα Κρίστμας, που πέτυχε 3 τέρματα.