ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Προβάδισμα πρόκρισης τα φαβορί στους περισσότερους ομίλους

  05.05.2019 01:55       790

Συνεχίστηκαν το Σάββατο (4/5) οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Γ' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων. Στους περισσότερους από αυτούς κάποια φαβορί έχουν πάρει προβάδισμα πρόκρισης στην Τελική φάση, αλλά όλα θα ξεκαθαρίσουν την Κυριακή (5/5), τελευταία ημέρα των αγώνων, οπότε και θα μάθουμε τις δέκα ομάδες (οι δύο πρώτες από κάθε Όμιλο).

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - Πανιώνιος 3-5, ΝΟ Χανίων - Νηρέας Γέρακα 18-4, ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Βουλιαγμένης 10-11, Πανιώνιος - ΝΟ Χανίων 10-6.

Η Βαθμολογία: 1. Πανιώνιος 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (3 αγ.), 3. ΝΟ Χανίων 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 0 (2 αγ.), 5. Νηρέας Γέρακα 0 (2 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

ΣΚ Ροή - ΝΟ Ρεθύμνου 3-11, ΝΟ Χίου - Παλαιό Φάληρο 10-10, Υδραϊκός - ΣΚ Ροή 8-2, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χίου 5-14.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Ρεθύμνου 6 (3 αγ.), 2. Παλαιό Φάληρο 4 (2 αγ.), 3. ΝΟ Χίου 4 (2 αγ.), 4. Υδραϊκός 3 (2 αγ.), 5. ΣΚ Ροή 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 10-4, Ολυμπιακός - Νηρέας Χαλανδρίου 9-8, ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών 17-3, ΝΟ Ναυπλίου - Ολυμπιακός 4-17.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (2 αγ.), 4. ΝΕ Πατρών 3 (3 αγ.), 5. ΝΟ Ναυπλίου 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ - Άρης 5-11, Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ 2-21, ΠΑΣ Φοίβος - ΟΦΘ 4-7, Άρης - Πανσερραϊκός 9-7.

Η Βαθμολογία: 1. Άρης 9 (3 αγ.), 2. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 3. ΟΦΘ 3(3 αγ.), 4. Πανσερραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΠΑΣΦοίβος 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Εθνικός Πειραιά - Παναθηναϊκός 4-23, Δελφίνια Πτολεμαϊδας - ΟΥΚ Βόλου 2-15, ΝΕ Λάρισας - Εθνικός Πειραιά 6-11, Παναθηναϊκός - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-6.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 6 (2 αγ.), 3. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.), 4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0 (2 α.), 5. ΝΕ Λάρισας 0 (2 αγ.)

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα της Γ' φάσης του πρωταθλήματος Παίδων ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής