ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Σε τροχιά πλέι οφ ΝΟ Πατρών (Α’ όμιλος) και Νηρέας Γέρακα (Β’ όμιλος), αναβολή στο ΑΕΚ-ΠΕΚΕΒ

  29.02.2020 19:56       492

Σημαντικές νίκες πέτυχαν ο ΝΟ Πατρών και ο Νηρεάς Γέρακα, στην 9η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, το Σάββατο (29/2) και διατηρήθηκαν σε τροχιά πλέι οφ σε Α' και Β' όμιλο αντίστοιχα.

Στον Α' όμιλο, ο ΝΟ Πατρών πήρε πολύ σημαντική νίκη με 11-6 επί του Ηλυσιακού και ανέβηκε στην 4η θέση, που οδηγεί στα πλέι οφ, ενώ η ΝΕ Πατρών αναδείχθηκε ισόπαλη με την Τρίαινα Βούλας με 12-12. Ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΚ και την ΠΕΚΕ Βροντάδου αναβλήθηκε και αναμένεται νέα ημερομηνία από την Κολυμβητική Ομοσπονδία.

Στον Β' όμιλο, ο Νηρέας Γέρακα επιβλήθηκε στο ντέρμπι της αγωνιστικής απέναντι στον πρωτοπόρο ΟΦΘ με 8-7 και μείωσε τη διαφορά τους στους δύο βαθμούς, ενώ στην τέταρτη θέση ανέβηκε η ΑΕ Χαϊδαρίου, επικρατώντας του Μίλωνα με 11-8 στη Νέα Σμύρνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (29/2):

Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ - ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ   12-12 (1-4, 6-3, 2-1, 3-4) ΝΕ Πατρών: Κανελλόπουλος 2, Καρύδης 1, Καρβουντζής 2, Πίτσικας 2, Βικάτος 3, Μελιδονιώτης 2. Τρίαινα Βούλας: Αναστασιάδης 1, Οικονόμου 1, Φωτίου 6, Αλεβίζος 4.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   11-6 (1-2, 3-2, 5-2, 2-0) ΝΟ Πατρών: Πολλάτος 1, Κανελλόπουλος 1, Αβαγιανός 1, Κωνσταντακόπουλος 1, Ανδρικόπουλος 1, Πασσάς 5. Ηλυσιακός: Χάλαρης 1, Αναγνωστόπουλος 2, Τασσόπουλος 1, Μπερτώλης 2.

Στις 23/2: ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Καλαμάτας   20-3

Βαθμολογία:

  1. ΓΣ Περιστερίου   27 (138-53)
  2. ΑΕΚ   21 (100-65) -1αγ.
  3. ΝΕ Πατρών   13 (97-86)
  4. ΝΟ Πατρών   12 (88-98)
  5. ΠΕΚΕΒ   10 (89-110) -1αγ.
  6. Τρίαινα Βούλας   9 (89-96)
  7. Ηλυσιακός   9 (68-76)
  8. ΝΟ Καλαμάτας   1 (53-138)

Β' ΟΜΙΛΟΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΟΦΘ   8-7 (5-1, 0-3, 2-2, 1-1) Νηρέας Γέρακα: Σπυρόπουλος 1, Παπαχριστόπουλος 2, Καρυπίδης 1, Πισσίας 1, Κολυβάς 2, Κυζιώρος 1. ΟΦΘ: Αληχανίδης Α. 1, Παπαθεοδώρου 2, Αληχανίδης Β. 3, Δημητριάδης 1

ΜΙΛΩΝ - ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ   8-11 (1-3, 1-4, 4-3, 2-1) Μίλων: Αργυρακούλης 1, Τσελίκας 1, Κάρλος, Οικονομίδης 1, Σταυρόπουλος 1, Μαργουνάκης 1, Μπουργούρης 1, Γαβαλάς 2. ΑΕ Χαϊδαρίου: Ρουμάνης 2, Οικονομόπουλος 1, Γκότσης 2, Καλής 3, Κουρτίδης 2, Τσιότσιος 1

Την Κυριακή (1/3):

14.00   Άρης - ΝΟ Λάρισας 

14.00   ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΥΚ Βόλου

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.