ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Σέντρα μετά από 4 μήνες αγωνιστικής απραξίας

  02.03.2021 10:15       495

Μετά από 4 μήνες επαναρχίζει αύριο (3/3) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής.

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

(Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ποσειδώνιο 14.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ

(Άγις Καρούλης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής Νίκος Αργυρός

*Εθνικό Χανίων 16.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ

(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Περιστερίου 20.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Εθνικό Πειραιά 20.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

(Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Κυριακή, 7/3 (5η αγωνιστική)

*Εθνικό Βόλου 14.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΟΚ

(Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Δευτέρα, 8/3

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

(Γιώργος Κραβαρίτης, Φάνης Ποσποτίκης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και με βάση το Υγειονομικό Πρωτόκολλο

Δείτε ΕΔΩ τη σχετική Ειδική Προκήρυξη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες                    Αγ. Ν Ισ. Ηττ. Τέρμ. Β

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5   5  0    0     52-34 15

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      5   4 1     0     45-36 13

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ          5   4 0     1     82-36 12

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                5   4 0     1     61-42 12

................................................................................................................

5.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.         5   3 0     2     56-42 9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ              5  3  0     2     42-56 9

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ             5   2  0     3    51-52 6

-.ΝΟ ΧΙΟΥ                  5   2  0     3    38-51 6

9.ΠΑΟΚ                      4  1  1      2    40-39 4

-.ΑΕΚ                         5  1  1      3    37-61 4

11.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      5  1  0      4   39-48 3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                  5  1  0      4   46-56 3

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ               4  1  0     3    35-57 3

14.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ      5   0 1     4   45-59 1

Επόμενη αγωνιστική (6/3): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος, ΑΕΚ – Υδραϊκός, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων (9/3), Ολυμπιακός – Εθνικός (αναβάλλεται)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

16 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 15 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 14 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), Παπασηφάκης (Υδραϊκός), 13 Χονδροκούκης (Εθνικός), Φώσκολος (Υδραϊκός), 12 Μπλάνης (Υδραϊκός), 11 Ραντόγεβιτς ( ΠΑΟΚ), 10 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), Σολανάκης (Απόλλων Σμ.), Χρυσοσπάθης (Ολυμπιακός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ