ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Σφράγισε τη 2η θέση ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 6-3 τον Παναθηναϊκό με ανατροπή στο Ιλίσιο

26.03.2016 18:24       809

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Παναθηναϊκού, το Ιλίσιο κολυμβητήριο, στον αγώνα που έγινε κεκλεισμένων των θυρών για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι οι "μπέμπηδες" του ΝΟΒ σφράγισαν και μαθηματικά την κατάκτηση της 2ης προνομιούχου θέσης στην κανονική περίοδο, δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος της, απομακρυνόμενοι από τους 3ους πράσινους με 12 βαθμούς διαφορά.

Ο Παναθηναϊκός (που αγωνίστηκε χωρίς τον Καναδό Κονγουέι) προηγήθηκε με 3-2 στο τέλος του β' οκτάλεπτου, αλλά στη συνέχεια έπαθε μπλακ άουτ και ο ΝΟΒ με καλή άμυνα και ευστοχία κυρίως στη δ' περίοδο, έφτασε στη νίκη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3-6

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 0-1, 0-3.