ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Σφράγισε» την εστία για 24 λεπτά, 20-4 ο Εθνικός GoldForce τη ΝΕ Πατρών

25.10.2023 21:17       2658

Προηγήθηκε 7-2 στο πρώτο οκτάλεπτο ο Εθνικός GOLDFORCE, και νίκησε 20-4 τελικά τη ΝΕ Πατρών για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο γηπεδούχος στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά, δέχθηκε δυο τέρματα στο πρώτο οκτάλεπτο και άλλα δυο στη τελευταία περίοδο, δηλαδή μετά από 24 λεπτά!

ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 20-4

Τα οκτάλεπτα: 7-2, 4-0, 7-0, 2-2

ΕΘΝΙΚΟΣ GOLD FORCE (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 2, Ολγα Οικονόμου 1, Τέρνερ 1, Μπέτα 1, Ειρήνη Νίνου 3, Χατζηκυριακάκη 1, Άλκ. Μπενέκου 5, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 2, Ιόλη Μπενέκου, Γεωργούση 1, Λυδία Μαυρωτά, Κατσιμπρή 2, Κλαψιανού.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Ανδρ. Κοντάκου, Ανδρουτσέλη, Σνέλγκαρ 1, Δήμητρα Κοντάκου, Ευφροσύνη Τσιμάρα 2, Λαμπάτου,  Ζαφειράκη, Μπινιάρη, Μοίραλη, Λιαπάκη, Τύχινα, Μαρία Κεπενού 1, Μπεκρή, Ζήκου, Άρνα

Διαιτητές: Τσότρας, Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος