ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / LEN CHAMPIONS LEAGUE WOMEN (Α' ΦΑΣΗ)

Σίφουνας ο ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair, 21-4 την Γκραντ Νανσί

17.11.2022 21:44       436

Σίφουνας ο ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair, συνέτριψε με σκορ 21-4 την Γκραντ Νανσί, στη πρεμιέρα των αγώνων της στον Β’ όμιλο της πρώτης προκριματικής φάσης του LEN CHAMPIONS LEAGUE Γυναικών, που φιλοξενείται στο Κολυμβητήριο της Σχολής Ευελπίδων.

Πραγματοποιώντας φανταστική εμφάνιση η ελληνική ομάδα, προηγήθηκε 5-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και 9-1 στο ημίχρονο.

Σε τέτοιους καταιγιστικούς ρυθμούς συνέχισε και στην επανάληψη, σκοράροντας κατά ριπάς και έχοντας «σφραγίσει» ερμητικά την εστία.

Η Γαλλική ομάδα απλά μείωσε σε 4-1, 12-2 και στη τελευταία περίοδο 18-3 και 20-4.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 4-0, 4-1, 8-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Νίνου Παν., Μουστακαρία, Γουλβς 3, Γρηγοροπούλου 1, Νίνου Ειρήνη 7, Αντωνιάδη, Κανελλλοπούλου, Κούλχαας 1, Φουντωτού 5, Κατσώνη, Κοντογιάννη 4, Τσιάρα

ΓΚΡΑΝΤ ΝΑΝΣΙ: Κουνίλ, Μαρί, Σαμπουριό 1, Μορέιρα, Ανζό 1, Μπετάρ, Βιζκάρα 1, Πατσέκο, Φαναρά, Χαντάν, Μπενλεκμπίρ 1, Γκάμπριελ, Μαρτινό-Περέ.

Διαιτητές: Ανγκιλέρι (Μάλτα), Φεράρι (Ιταλία)

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου: Τεράσα (Ισπανία) – Ντε Ζάαν (Ολλανδία) 11-11 (στην εκπνοή ισοφάρισε για την Ισπανική ομάδα ο Κουέντα Μορίγιο).. Ρεπό είχε η Ουγγρική Τίγκρε Έγκερ.