ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σπουδαία νίκη του Πανιωνίου (8-5 τον Εθνικό)

18.04.2021 13:07       924

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος του Τάσου Παπαναστασίου την Κυριακή 18 Απριλίου το μεσημέρι στην Νέα Σμύρνη επί του Εθνικού με 8-5. Ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για τον Πανιώνιο που έφθασε στους 14 βαθμούς. Ήταν επίσης η 4η ήττα για τον Εθνικό στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι είχε πολλές διακυμάνσεις.
Ο Εθνικός προηγήθηκε με 3-0 στο 5ο λεπτό του αγώνα και στο ημίχρονο βρέθηκε εμπρός με 3-2. Ο Πανιώνιος αντέδρασε σε ένα ονειρικό γι αυτον τρίτο οκτάλεπτο όταν μετέτρεψε το 2-4 σε 6-4 και έκανε το μεγάλο βήμα για την νίκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 8-5

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-0, 4-1, 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (προπονητής Τάσος Παπαναστασίου): Τζουρκα, Σαφέτη 3, Πουστινίκοβα 3, Αποστολίδου 1, Κούβδου, Λαζάρου, Πετεινάτου, Μαλλιαρού, Δ. Παπαναστασιου 1, Δουρέκα, Α. Παπαναστασιου, Ζερβού.

ΕΘΝΙΚΟΣ (προπονητής Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Ρακιντζή, Κωνσταντοπούλου, Ελληνιάδη 2, Μαμόγλου 2, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πεττα 1, Δούλη, Μπιτσάκου, Γκάτζια, Ζαφειράκη, Χέλμη.

Διαιτητές: Μπουδραμής - Καλουζάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης.