ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Σπουδαίες νίκες για ΝΟ Πατρών (στο Ηράκλειο), Τρίαινα Βούλας, Νηρέα Γέρακα και Ιωνικό

  06.11.2021 21:59       900

Ο ΝΟ Πατρών πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 10-5 επί του ΟΦΗ, στο Ηράκλειο, στο ένα από τα ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (6/11), για τον Α' Όμιλο. Έτσι έμεινε μόνος πρώτος στη βαθμολογία του συγκεκριμένου Ομίλου. Για τον ίδιο Όμιλο ο Ιωνικός επιβλήθηκε με 13-10 της ΠΕΚΕΒ.

Για τον Β' Όμιλο, η Τρίαινα Βούλας νίκησε στο ντέρμπι τον ΝΟ Λάρισας με 15-12 και καθώς ο Νηρέας Γέρακα υποχρέωσε τον ΟΦΘ στη πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα (9-7), μετά την ολοκλήρωση της αγωνιστικής θα υπάρξει πλέον τριπλή ισοβαθμία στους 9 β. στην κορυφή (ανάμεσα σε ΝΟ Λάρισας, Τρίαινα Βούλας και ΟΦΘ).

Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:

Α' ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΗ - ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 5-10. Οκτάλεπτα: 1-4, 0-1, 0-2, 4-3. Σκόρερ: ΟΦΗ: Παντέρης 3, Βασιλάκης 1, Τσαγκαράκης 1. ΝΟ Πατρών: Γεωργαράς 1, Πολάτος 1, Ρογδάκης 1, Παπαχριστόπουλος 3, Πασσάς 2, Νεγκίζ 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΠΕΚΕΒ 13-10. Οκτάλεπτα: 3-2, 1-1, 5-2, 4-5. Σκόρερ: Ιωνικός: Μακαντάνης Ι. 3, Πρωτοψάλτης 2, Κατρίτσης 1, Μακαντάνης Ν. 3, Κολάρος 2, Λαδάς 1, Πασχαλίδης 1. ΠΕΚΕΒ: Κοράκης 2, Σωτηριανός 1, Βιτέλλας 1, Γάφος 1, Κώστας 4, Μιμίδης Μ. 1.

Β' ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΦΘ 9-7. Οκτάλεπτα: 2-1, 3-2, 2-4, 2-0. Σκόρερ: Νηρέας Γέρακα: Καρυπίδης 1, Κασιμάτης 1, Ορφανός 1, Μπερτόλης 2, Κολυβάς 2, Παπαδόπουλος Γρ. 2. ΟΦΘ: Παπαθεοδώρου 1, Παπαδόπουλος Δαν. 2, Παπαδόπουλος Δημ. 1, Δημητριάδης 2, Σιώπκας 1.

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 15-12. Οκτάλεπτα: 3-3, 3-0, 6-4, 3-5. Σκόρερ: Τρίαινα Βούλας: Φλώρος 1, Κουτσιαλής 1, Γαβαλάς Σπ. 4, Γαβαλάς Γαβ. 3, Αλεβίζος 5, Κωνσταντόπουλος 1. ΝΟ Λάρισας: Δανιήλ Χρ. 1, Κουλουκτσής 3, Παπαδόπουλος Τρ. 4, Δανιήλ Αθ. 1, Αληχανίδης 1, Πατούλας 1, Θεοδωρόπουλος 1.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (7/11):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

*«Αντώνης Πεπανός» 13.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Ηλίας Δαμιανάκης), Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Ηλιούπολης 15.30 ΣΚ ΡΟΗ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Στεφανάκης), Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

*Δημοτικό Χαλανδρίου 12.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Καλουζάκης), Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Ηλιούπολης 14.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ναταλί Μαρκοπούλου, Ανδρέας Κατσώνης), Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής