ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

Σπουδαίο διπλό στην Ουγγαρία ο Ολυμπιακός, 8-7 τη Σόλνοκ

08.11.2019 21:18       829

Ο Ολυμπιακός πέτυχε σπουδαία νίκη εκτός έδρας κόντρα την Σόλνοκ με 8-7, Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ και έμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία του Α' ομίλου, εκμεταλλευόμενος την ήττα της Γιούγκ.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου πήραν μικρό προβάδισμα στο ξεκίνημα του αγώνα, το οποίο διατήρησαν στο ημίχρονο (6-5) και αύξησαν στην τρίτη περίοδο (8-6). Η Σόλνοκ μείωσε σε 8-7, 1:25 πριν τη λήξη, όμως δεν κατάφερε να φέρει στα ίσια το παιχνίδι και οι "ερυθρόλευκοι" πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, έχοντας μία εξαιρετική αμυντική λειτουργία, κάνοντας, παράλληλα, το "4 στα 4" στον Α' όμιλο.

ΣΟΛΝΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   7-8

Τα οκτάλεπτα: 2-3 , 3-3 , 1-2 , 1-0

Σόλνοκ (Ζίβκο Γκότσιτς): Νάγκι, Ανχιάλ, Λάζιτς 1, Σούμποτιτς 1, Βάρναϊ, Πιγιέτλοβιτς, Γιάνσικ, Ράσοβιτς Β. 1, Ντόρι 1, Μπάτορι, Ντράσοβιτς 3, Σέτχαλμ, Μπάναϊ

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης 2, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς, Γιόκοβιτς 1, Μπουλιούμπασιτς 1, Δερβίσης, Κάκαρης 1, Μουρίκης, Γούνας, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Μίτροβιτς 2, Ζιβογίνοβιτς

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.