ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Σπουδαίο διπλό στον Άλιμο ο ΓΣ Περιστερίου, 8-5 τον Υδραϊκό

16.02.2019 19:31       621

Σπουδαία νίκη στη μάχη για την παραμονή του πέτυχε ο ΓΣ Περιστερίου, καθώς επικράτησε του Υδραϊκού στον Άλιμο με 8-5, στην 16η αγωνιστική της Α1 ανδρών.

Το σύνολο του Κώστα Λούδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο (2-1), όμως πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο (3-5). Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα στο δεύτερο μισό του αγώνα και πήραν μία πολύ σημαντική νίκη με 8-5 στην μάχη της παραμονής τους στην κατηγορία.

Με τη νίκη αυτή, ο ΓΣ Περιστερίου έφτασε τους 13 βαθμούς, ενώ ο Υδραϊκός παρέμεινε στους 27.

Υδραϊκός – ΓΣ Περιστερίου 5-8

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-4, 1-2, 1-1

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Καζάζης, Μιτελούδης, Κοκκινάκης, Πρέκας 1, Καλαργυρός, Μπλάνης 1, Χονδροκούκης 1,  Αργυρόπουλος, Στελλάτος, Τσαχειλίδης, Ίρβινγκ 2, Μαντής, Ρουμάνης

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Δαλμάρας, Παπανικολάου, Γκάρντιγιαν, Σπούνερ 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου, Αγκόρτσας 2, Κλήμος 1, Φωκάς 1, Τσαγκάρης, Καζάκος, Γιαννουλάτος

Διαιτητές: Κουρέτας, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.