ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Β’ ΦΑΣΗ

Στο κυνήγι της 1ης θέσης ο Εθνικός, νίκη με 9-4 επι του ΝΟ Λάρισας

16.02.2020 12:12       602

Στο κυνήγι της πρώτης θέσης του ομίλου της Β' φάσης στην Α1 Γυναικών έμεινε ο Εθνικός Πειραιά, καθώς επικράτησε στην 9η αγωνιστική του ΝΟ Λάρισας με 9-4 και έφτασε τους 13 βαθμούς.

Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5-2 και διατήρησε το προβάδισμα μετά και την τρίτη περίοδο (6-3). Ο ΝΟ Λάρισας δεν μπόρεσε να μειώσει τη διαφορά και ο Εθνικός Πειραιά πήρε τη νίκη με 9-4. Πρώτη σκόρερ στον αγώνα αναδείχθηκε η Λογοθέτη με 3 τέρματα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   9-4

Τα οκτάλεπτα: 3-1 , 2-1 , 1-1 , 3-1

Εθνικός (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη Αν., Μπερίκου 1, Τζελέπη 1, Κολιτσοπούλου 1, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 3, Πέττα 1, Κούμπρα, Ρουμελιώτη, Χάουτον 1, Ζαφειράκη, Αναγνώστου, Γκοτζιά

ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι., Τουλουμτζίδου 2, Πουστινίκοβα, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα, Πετάση, Τσιάρα, Καριπίδου Ηρ.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.