ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Συνέχεια με την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  18.01.2022 11:11       853

Με τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής ημέρας συνεχίζεται αύριο (19/1) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

*Εθνικό Χανίων          16.00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΕΚ (Κυριάκος Δασκαλάκης, Δημήτρης Γερόλιμος)

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*Λαιμός / ΝΟΒ            17.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Χρήστος Χρονόπουλος)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*«Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα           17.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

*Δημοτικό Ιλίσιο          20.30   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*Δημοτικό Χαλανδρίου           20.45   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Παρασκευή, 21/1

*Εθνικό Πειραιά          19.30   ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΠΑΟΚ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Ηλίας Μπαλαμπάνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                    7          144-30 21

2.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR   6          80-38   18

3.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ           7          82-30   16

-.ΕΘΝΙΚΟΣ NOBELHELLAS     8          99-54   16

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                       8          86-59   16

-.ΑΕΚ                                   9          108-94 16

7.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                       9          82-100 12

-.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       9          94-111 12

9.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟ                     8          64-97   9

10.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ        8          33-106 0

-.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                         6          33-101 0

12.ΠΑΟΚ                               7          38-123 0

ΣΚΟΡΕΡ

29 Νίνου Ειρ. (ΑΝΟ Γλυφάδας I repair), 24 Πασκάλ (ΑΕΚ), 23 Καρυπίδου Ηρ. (ΝΟ Λάρισας), Μπογκατσένκο (Πανιώνιος), 22 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), Κότσια (ΑΕΚ), 20 Μπενέκου Άλκ. (Εθνικός Nobel Hellas), 19 Μυριοκεφαλιτάκη (Ολυμπιακός), Σάπκινα (ΝΕ Πατρών), Στρατηδάκη (ΑΕΚ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ