ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Συνέχισε τις νίκες ο Ολυμπιακός, 15-4 τον Εθνικό στον Πειραιά

24.01.2018 21:28       663

Την νικηφόρα πορεία του συνέχισε σήμερα ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 15-4 του Εθνικού στον Πειραιά και συνέχισε με νίκες την Γ' Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη ενώ ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε με 5-2 στην πρώτη περίοδο, στη συνέχεια είχε πιο χαλαρό ρυθμό και δεν πιέστηκε ιδιαίτερα. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 7-3, ενώ ο τεχνικός των πρωταθλητών Ελλάδος δεν χρησιμοποίησε ορισμένες βασικές παίκτριες, όπως και ο Κώστας Βαμβακάρης του Εθνικού.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ασημάκη με πέντε τέρματα, ενώ τρία πέτυχε η Μυριοκεφαλιτάκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 15-4

Οκτάλεπτα: 5-2, 2-1, 4-0, 4-1

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Έγκενς 2, Ελευθεριάδου 1, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 5, Πλευρίτου Μ., Πλευρίτου Β. 1, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Σταματοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Φουντωτού 1

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Δουρέκα Σταυρούλα, Καλαργυρού, Δουρέκα Αδαμαντία, Βάσιλα 1, Μουταφιάν 1, Μπίσμπα 1, Μιχαηλίδου, Λογοθέτη, Αποστολίδου, Φραγκιουδάκη, Νιαρχάκου, Τζούρκα, Κατσιμπρή, Χατζηκυριακάκη 1

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Στεφανάκης