ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Συνεχίζονται αύριο (30/3) και την Πέμπτη (1/4) τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Α' Γυναικών

  30.03.2021 10:18       967

Με την 8η αγωνιστική στην Α1 Ανδρών και την στην Α' Γυναικών που επανεκκινεί, συνεχίζονται αύριο (31/3) και την Πέμπτη (1/4) αντίστοιχα, τα δύο πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ, 31/3

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 14.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ποσειδώνιο 15.30 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Άγις Καρούλης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανδρέας Κατσώνης, Φάνης Ποσποτίκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 19.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Στεφανάκης)

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Σήμερα (30/3) για την 7η αγωνιστική: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Λαιμός 18.00, Γιώργος Σταυρίδης – Μαρία Δασκαλοπούλου)

Την Πέμπτη (1/4) για την 9η αγωνιστική: ΝΟ ΧΙΟΥ - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Λαιμός 10.00, Γρηγόρης Σπανούδης - Ανδρέας Κατσώνης, Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης) 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 64-44 18

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 67-52 16

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 100-40 15

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 84-58 15

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 66-47 13

6.ΠΑΟΚ 72-59 10

.................................................................

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 70-74 9

-.ΝΟ ΧΙΟΥ 53-71 9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 50-71 9

10.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 63-69 7

11.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 59-61 6

12.ΑΕΚ 51-77 5

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 50-95 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ 54-85 3

Σημείωση: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Υδραϊκός και ΝΟ Χανίων, έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (3/4): Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων – Υδραϊκός, Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος (αναβάλλεται)

ΣΚΟΡΕΡ

27 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 19 Στέφενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 18 Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), 17 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), 16 Παπασηφάκης (Υδραϊκός), Χονδροκούκης (Εθνικός), Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 14 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), 14 Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου)

Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ, 1/4

*Λαιμός, ΝΟΒ 12.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Εθνικό Χανίων 13.30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Κυριάκος Δασκαλάκης, Μανώλης Καζούλης)

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ (Στέλιος Μικεδάκης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*”Αντ. Πεπανός” 17.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Καλουζάκης, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 90-28 15

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 66-29 12

-.ΕΘΝΙΚΟΣ 49-51 12

4.ΑΕΚ 48-41 10

..................................................................

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 60-51 9

6.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 34-36 7

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 41-46 7

8.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 38-56 1

9.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 33-67 0

10.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 23-77 0

Επόμενη αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός (3/4), Εθνικός – ΝΕ Πατρών (4/4), Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας (4/4), ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Ρεθύμνου (4/4), Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης (6/4)

ΣΚΟΡΕΡ

Κούλχαας (ΝΟ Βουλιαγμένης), Πλευρίτου Β. (Ολυμπιακός), 15 Φουντωτού (ΑΝΟ Γλυφάδας), 14 Μαμόγλου (Εθνικός), 13 Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας), Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), Πλευρίτου Ελ. (Ολυμπιακός), 10 Ελευθεριάδου (Ολυμπιακός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ