ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ / Α’ ΦΑΣΗ

Τα 16 εισιτήρια για τη Β’ Φάση των Νεανίδων

  26.01.2020 22:24       1067

Η Α' φάση στο Πρωτάλθημα των Νεανίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (26/1), με το εισιτήριο για τη Β' φάση να παίρνουν 16 ομάδες.

Στην Β' προκριματική φάση (10-12 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευτάια ομάδα κάθε Ομίλου. Η κλήρωση των αγώνων της, 12 Φεβρουαρίου (11.45) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Οι 16 που προκρίθηκαν είναι οι εξής: Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός (Όμιλος Αττικής), Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Άρης (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων (Όμιλος Χανίων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (26/1) και οι τελικές βαθμολογίες:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Περιστερίου   19-5

Νηρέας Χαλανδρίου - Ηλυσιακός   21-3

5η αγωνιστική:

Τρίτων Αμαρουσίου - ΑΝΟ Γλυφάδας   δεν διεξήχθη (προσήλθαν μόνο 6 παίκτριες από τον Τρίτωνα Αμαρουσίου)

ΓΣ Περιστερίου - Νηρέας Χαλανδρίου   2-23

Τελική Βαθμολογία:

  1. Νηρέας Χαλανδρίου   12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας   6 (-1αγ.)
  3. ΓΣ Περιστερίου   6
  4. Ηλυσιακός   3
  5. Τρίτων Αμαρουσίου   0 (-1αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά - ΠΑΟΚ   23-6

Άρης - Ολυμπιακός   4-20

5η αγωνιστική:

Πανσερραϊκός - Εθνικός Πειραιά   0-5 α.α. (δεν προσήλθε ο Πανσερραϊκός)

ΠΑΟΚ - Άρης   16-4

Τελική Βαθμολογία:

  1. Εθνικός Πειραιά   10
  2. Ολυμπιακός   10
  3. ΠΑΟΚ   6
  4. Άρης   3
  5. Πανσερραϊκός   0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

4η αγωνιστική:

Πανιώνιος - ΟΕΑΝΑΒ   16-5

ΟΥΚ Βόλου - ΝΕ Πατρών   6-17

5η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας - Πανιώνιος   0-5 α.α. (δεν προσήλθε ο ΝΟ Λάρισας)

ΟΕΑΝΑΒ - ΟΥΚ Βόλου   10-18

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΕ Πατρών   10
  2. Πανιώνιος   10
  3. ΟΥΚ Βόλου   6
  4. ΝΟ Λάρισας   3
  5. ΟΕΑΝΑΒ   0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Ρεθύμνου   13-6

ΝΟ Χανιών - ΓΣ Ηλιούπολης   6-12

5η αγωνιστική:

ΟΦΗ - ΝΟ Βουλιαγμένης   6-22

ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων   19-4

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης   12
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   9
  3. ΓΣ Ηλιούπολης   6
  4. ΝΟ Χανίων   3
  5. ΟΦΗ   0

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.