ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ / Β' ΦΑΣΗ

Τα δέκα εισιτήρια για την Τελική Φάση

  26.09.2021 22:20       1266

Η Β' φάση στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Μίνι Παίδων ολοκληρώθηκε, το βράδυ της Κυριακής (26/9), με το εισιτήριο για την Τελική Φάση του θεσμού να παίρνουν οι δύο πρώτες ομάδες από τους πέντε ομίλους (σύνολο 10).

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι κάτωθι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (Α' όμιλος Αττικής), ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Χανίων (Β' όμιλος Αττικής), ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου (όμιλος Λάρισας), ΝΟ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης (όμιλος Πάτρας), ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας (όμιλος Θεσσαλονίκης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (26/9) και οι τελικές βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Ακαδημία Ηρακλείου - Παναθηναϊκός   1-19

ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιακός   8-2

5η αγωνιστική:

Ηλυσιακός - Ακαδημία Ηρακλείου   5-20

Παναθηναϊκός - ΑΝΟ Γλυφάδας   11-12

Τελική βαθμολογία:

1. ΑΝΟ Γλυφάδας   12 (59-19)

2. Παναθηναϊκός   9 (64-20)

3. Ολυμπιακός   6 (28-26)

4. Ακαδημία Ηρακλείου   3 (26-50)

5. Ηλυσιακός   0 (13-75)

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων - ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   3-16

Νηρέας Γέρακα - ΣΚ Ροή   11-4

5η αγωνιστική:

ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Χανίων   0-5 (άνευ αγώνα)

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου - Νηρέας Γέρακα   17-3

Τελική βαθμολογία:

1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   12 (76-9)

2. ΝΟ Χανίων   9 (44-24)

3. Νηρέας Γέρακα   6 (29-30)

4. ΓΣ Περιστερίου   3 (12-44)

5. ΣΚ Ροή   0 (14-57)

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

4η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου - ΟΥΚ Βόλου   7-8

ΝΟ Λάρισας - Εθνικός Πειραιά   21-6

5η αγωνιστική:

Μίλων ΑΟΝΣ - Νηρέας Χαλανδρίου   4-6

ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας   5-18

Τελική βαθμολογία:

1. ΝΟ Λάρισας   12 (73-21)

2. ΟΥΚ Βόλου   7 (30-39)

3. Νηρέας Χαλανδρίου   6 (36-39)

4. Εθνικός Πειραιά   4 (36-57)

5. Μίλων ΑΟΝΣ   0 (19-38)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

4η αγωνιστική:

ΑΕ Χαϊδαρίου - ΝΟ Καλαμακίου   12-5

ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Βουλιαγμένης   2-22

ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών   20-6

5η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμακίου - ΝΟ Ναυπλίου   8-6

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Πατρών   4-11

ΝΕ Πατρών - ΑΕ Χαϊδαρίου   13-6

Τελική βαθμολογία:

1. ΝΟ Πατρών   15 (108-20)

2. ΝΟ Βουλιαγμένης   12 (74-23)

3. ΝΕ Πατρών   9 (60-72)

4. ΑΕ Χαϊδαρίου   6 (36-50)

5. ΝΟ Καλαμακίου   3 (33-77)

6. ΝΟ Ναυπλίου   0 (29-88)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Άρης - ΝΑΟ Κέρκυρας   4-4

ΟΦΘ - ΕΑΤΕΚ   6-5

ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός   17-8

5η αγωνιστική:

ΕΑΤΕΚ - Άρης   4-22

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΠΑΟΚ   4-16

Πανσερραϊκός - ΟΦΘ   11-9

Τελική βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ   15 (91-19)

2. ΝΑΟ Κέρκυρας   10 (51-43)*

3. Άρης   10 (71-31)*

4. Πανσερραϊκός   6 (34-64)

5. ΟΦΘ   3 (21-68)

6. ΕΑΤΕΚ   0 (20-74)

* Ο ΝΑΟ Κέκρυρας ισοβάθμισε με τον Άρη, με τις δύο ομάδες να έχουν αναδειχθεί ισόπαλες (4-4), όμως ο ΝΑΟ Κέρκυρας τερμάτισε δεύτερος, καθώς ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο του ομίλου, ΠΑΟΚ, με μικρότερη διαφορά τερμάτων (12 γκολ διαφορά) από ότι ο Άρης (16 γκολ διαφορά).

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.