ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ / Α' ΦΑΣΗ

Τα δύο πρώτα εισιτήρια στους Μίνι Παίδες

  11.09.2021 23:40       1047

Ολοκληρώθηκε, το βράδυ του Σαββάτου (11/9), η δεύτερη ημέρα της Α' φάσης στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων, με αγωνιστική δράση και στους δέκα ομίλους, ενώ ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια στον Β' όμιλο Πάτρας, με τον ΝΑΟ Κέρκυρας και τον ΟΥΚ Βόλου να παίρνουν τα δύο πρώτα εισιτήρια για τη Β' φάση.

Οι αγώνες της Α' φάσης ολοκληρώνονται την Κυριακή (12/9). Στη Β’ Φάση (24-26 Σεπτεμβρίου), προκρίνονται συνολικά 27 ομάδες. Οι τρεις (3) πρώτες από τους Ομίλους των πέντε (5) ομάδων και οι δύο (2) πρώτες από τους Ομίλους των τεσσάρων (4) ομάδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (11/9):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά - Μίλων ΑΟΝΣ   9-5

Άρης Νικαίας - ΝΟ Βουλιαγμένης   0-33

3η αγωνιστική:

ΝΟ Καστέλλας - Εθνικός Πειραιά   5-18

Μίλων ΑΟΝΣ - Άρης Νικαίας   26-2

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

Ιωνικός - Νηρέας Γέρακα   6-12

Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Πετρούπολης   13-6

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Ηλυσιακός - Απόλλων Σμύρνης   9-1

ΝΟ Καλαμακίου - Ολυμπιακός   2-12

3η αγωνιστική:

Ποσειδώνας Σαλ. - ΝΟ Καλαμακίου   3-15

Ολυμπιακός - Ηλυσιακός   16-3

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΝΟ Γλυφάδας   5-13

Υδραϊκός - ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   3-15

3η αγωνιστική:

ΑΕ Χαϊδαρίου - ΓΣ Ηλιούπολης   7-5

ΑΝΟ Γλυφάδας - Υδραϊκός   15-5

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΓΣ Περιστερίου - Παναθηναϊκός   4-25

ΣΚ Ροή - Τρίτων Αμαρουσίου   18-5

3η αγωνιστική:

Πανιώνιος - ΓΣ Περιστερίου   7-15

Παναθηναϊκός - ΣΚ Ροή   21-1

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΟΦΘ - Άρης   1-30

ΝΟ Καβάλας - ΠΑΣ Φοίβος   8-12

3η αγωνιστική:

ΕΑΤΕΚ - ΟΦΘ   5-5

Άρης - ΝΟ Καβάλας   29-1

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ   26-3

ΝΟ Λάρισας - Πανσερραϊκός   29-6

3η αγωνιστική:

ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΟΚ   5-27

ΧΑΝΘ - ΝΟ Λάρισας   1-30

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

2η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Αργοστολίου   17-9

Άργης Καλαμάτας - ΝΟ Ναυπλίου   2-22

3η αγωνιστική:

ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών   29-4

ΝΟ Αργοστολίου - Άργης Καλαμάτας   11-0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

1η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμάτας - ΟΥΚ Βόλου   7-11

2η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμάτας - ΟΕΑΝΑΒ   13-2

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΟΥΚ Βόλου   6-4

3η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Καλαμάτας   15-8

ΟΥΚ Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ   13-5

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΑΟ Κέρκυρας   9 (37-12)

2. ΟΥΚ Βόλου   6 (28-18)

3. ΝΟ Καλαμάτας   3 (28-28)

4. ΟΕΑΝΑΒ   0 (7-42)

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

1η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ   6-4

ΝΟ Χανίων - Ακαδημία Ηρακλείου   17-5

Μπορείτε να δείτε τα χθεσινά αποτελέσματα ΕΔΩ.

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.