ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Κ13)

Τα εισιτήρια πρόκρισης από την Α’ στη Β’ φάση - Αποτελέσματα, βαθμολογίες

  18.04.2022 22:39       2496

Έγιναν το περασμένο τριήμερο οι αγώνες της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (Κ13), σε 13 Ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που παίρνουν τα εισιτήρια πρόκρισης για τη Β' φάση. Από την Α' στη Β' φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι τελευταίες ομάδες των Ομίλων.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσμστα και οι τελικές βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πειραιά):

ΓΣ Περιστερίου - Παλαιό Φάληρο 6-19, ΑΟ Κατέλλας - Εθνικός Πειραιά 9-11, Εθνικός Πειραιά - ΓΣ Περιστερίου 5-19, Απόλλων Σμύρνης - ΑΟ Καστέλλας 9-12, Εθνικός Πειραιά - Απόλων Σμύρνης 11-12, Παλαιό Φάληρο - ΑΟ Καστέλλας 18-5, Απόλλων Σμύρνης - Παλαιό Φάληρο 2-17, ΑΟ Καστέλλας - ΓΣ Περιστερίου 7-10, Παλαιό Φάληρο - Εθνικός Πειραιά 18-3, ΓΣ Περιστερίου - Απόλλων Σμύρνης 12-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. ΓΣ Περιστερίου 9

3. Εθνικός Πειραιά 3

4. ΑΟ Καστέλλας 3

............................

5. Απόλλων Σμύρνης

Β' ΌΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Χίου - Πανιώνιος 23-12, Παναθηναϊκός - Τρίτων Αμαρουσίου 20-1, ΝΟ Χίου - Τρίτων Αμαρουσίου 22-3, Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 4-17, ΤΡίτων Αμαρουσίου - Πανιώνιος 1-26, Παναθηναϊκός - ΝΟ Χίου 17-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΝΟ Χίου 6

3. Πανιώνιος 3

........................

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρα Ηλιούπολης, Χαϊδαρίου):

ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Βουλιαγμένης 8-16, Ιωνικός - Νηρέας Χαλανδρίου 17-1, ΓΣ Ηλιούπολης - Νηρέας Χαλανδρίου 14-4, ΝΟ Βουλιαγμένης - Ιωνικός 8-4, Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-16, Ιωνικός - ΓΣ Ηλιούπολης 13-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Ιωνικός 6

3. ΓΣ Ηλιούπολης 3

.......................

4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης - Άρης Νίκαιας 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου - Άρης Νίκαιας 16-1, ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιάδα Πετρούπολης 26-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης - ΑΕ Χαϊδαρίου 5-16, Άρης Νίκαιας - ΑΝΟ Γλυφάδας 1-35.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

............................

4. Άρης Νίκαιας 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Μίλων - Ολυμπιακός 2-17, ΣΚ Ροή - ΝΟ Καλαμακίου 21-3, Μίλων - ΝΟ Καλαμακίου 17-5, Ολυμπιακός - ΣΚ Ροή 12-6, ΝΟ Καλαμακίου - Ολυμπιακός 1-24, ΣΚ Ροή - Μίλων 12-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. ΣΚ Ροή 6

3. Μίλων 3

..................

4. ΝΟ Καλαμακίου 0

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Γέρακα - Ηλυσιακός 1-9, Υδραϊκός - Ποσειδών Σαλαμίνας 24-2, Νηρέας Γέρακα -Ποσειδών Σαλαμίνας 7-3, Ηλυσιακός - Υδραϊκός 6-8, Ποσειδών Σαλαμίνας - Ηλυσιακός 5-10, Υδραϊκός - Νηρέας Γέρακα 9-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 9

2. Ηλυσιακός 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

.........................

4. Ποσειδών Σαλαμίνας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης - ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-7, ΠΑΟΚ - Νέος Ηρακλής 9-4, Νέος Ηρακλής - Άρης 3-16, ΕΑΤΕΚ - ΠΑΟΚ 9-22, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Νέος Ηρακλής 26-5, Άρης - ΕΑΤΕΚ 13-7, ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-11, ΠΑΟΚ - Άρης 22-11, Νέος Ηρακλής - ΕΑΤΕΚ 4-25, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΟΚ 3-27.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

.........................

5. Νέος Ηρακλής 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Αγ. Νικολάου - Ακαδημία Ηρακλείου 4-12, ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 9-9, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Αγ. Νικολάου 10-6, ΝΟ Χανίων - ΟΦΗ 24-3, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Ρεθύμνου 10-3, ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΝΟ Χανίων 2-16, ΝΟ Χανίων - Ακαδημία Ηρακλείου 17-4, ΟΦΗ - ΝΟ Αγ. Νικολάου 14-13, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 3-19, Ακαδημία Ηρακλείου - ΟΦΗ 13-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. Ακαδημία Ηρακλείου 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 4

4. ΟΦΗ 4

......................

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κλυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών - Άργης Καλαμάτας 24-4, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 8-9, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Πατρών 5-19, ΝΟ Ναυπλίουμ - ΝΕ Πατρών 20-6, Άργης Καλαμάτας - ΝΟ Καλαμάτας 8-4, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 13-4, ΝΟ Ναυπλίου - Άργης Καλαμάτας 8-4, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 13-4, ΝΟ Ναυπλίου - Άργης Καλαμάτας 19-7, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 7-16, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ναυπλίου 7-18, Άργης Καλαμάτας - ΝΕ Πατρών 6-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΟ Ναυπλίου 9

3. ΝΕ Πατρών 3

4. Άργης Καλαμάτας 3

...........................

5. ΝΟ Καλαμάτας 3

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Πύρρος Ιωαννίνων - ΝΑΟ Κέρκυρας 2-20, ΝΟ Αργοστολίου - ΚΕ Κοζάνης 16-11, Πύρρος Ιωαννίνων ΚΕ Κοζάνης 7-5, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Αργοστολίου 15-5, ΚΕ Κοζάνης - ΝΑΟ Κέρκυρας 1-12, ΝΟ Αργοστολίου - Πύρρος Ιωαννίνων 11-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

2. ΝΟ Αργοστολίου 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 4

............................

4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

Διώνη - ΝΟ Χαλκίδας 10-12, Νηρέας Λαμίας - ΝΕ Λαμίας 10-17, ΝΕ Λαμίας - ΝΟ Χαλκίδας 10-14, Νηρέας Λαμίας - Διώνη 8-13, Διώνη - ΝΕ Λαμίας 14-9, ΝΟ Χαλκίδας - Νηρέας Λαμίας 13-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χαλκίδας 9

2. Διώνη 6

3. ΝΕ Λαμίας 3

........................

4. Νηρέας Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου - ΝΟ Λάρισας 3-12, ΟΥΚ Βόλου - ΟΦΘ 20-1, Νίκη Βόλου - ΟΦΘ 7-13, ΝΟ Λα΄ρισας - ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΦΘ - ΝΟ Λάρισας 4-15, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 26-1.

Η Βαθμολοία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. ΟΦΘ 3

.........................

4. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

ΝΟ Αλεξανδρούπολης - ΟΘΑ Καβάλας 11-16, ΠΑΣ Φοίβος - Πανσερραϊκός 14-9, ΠΑΣ Φοίβος - ΟΘΑ Καβάλας 14-14, Πανσερραϊκός - ΝΟ Αλεξανδρούπολης 14-5, ΟΘΑ Καβάλας - Πανσερραϊκός 14-12, ΝΟ Αλεξανδρούπολης - ΠΑΣ Φοίβος 7-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΣ Φοίβος 7

2. ΟΘΑ Καβάλας 7

3. Πανσερραϊκός 3

.......................

4. ΝΟ Αλεξανδρούπολης 0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής