ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τα πρωταθλήματα Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων (Κ13)

  16.03.2023 12:21       1211

Πρεμιέρα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων (Κ13), οι αγώνες της Α’ Φάσης των οποίων διεξάγονται το τριήμερο 17-19 Μαρτίου.

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

*Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Βουλιαγμένης

*Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Γουδή, Νίκαιας & Αμαρουσίου): ΝΟ Χαλκίδας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Καστέλας, Ιωνικός Νίκαιας, Παναθηναϊκός

*Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ («Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ): ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός

*Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Πετρούπολης): Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου

*Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Εθνικό Πειραιά): ΣΚ Ροή, Εθνικός Πειραιά, Μίλων, Υδραϊκός

*ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αλίμου): Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Καλαμακίου, Άρης Νίκαιας

*ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): Νέος Ηρακλής, ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

*ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΗΣ (Δημοτικό):ΝΟ Αλεξανδρούπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΝΟΘΑ Καβάλας, Πανσερραϊκός

*ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Δημοτικό): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Νηρέας Λαμίας

*ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Ηρακλείου): ΟΦΗ, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

*ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Εθνικό): ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Άρης Θεσσαλονίκης

*ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ («Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών

Στην Β’ Φάση (21-23 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ

 

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (Α’ Γύρος 17-19/3, Β’ Γύρος 21-23/4)

*Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Άλιμος ΝΑΣ, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου

*Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας, Ηλυσιακός

*ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Δημοτικό): Πανσερραϊκός, Νέος Ηρακλής, ΝΕ Πατρών

*ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων Α’ Γύρος & ΑΤΤΙΚΗΣ (Β’ Γύρος): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Βουλιαγμένης

Μετά και τα παιχνίδια του Β’ Γύρου, στην Τελική Φάση (9-11 Ιουνίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (F8).

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ