ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τέσσερις επί μέρους κληρώσεις πρωταθλημάτων

  05.05.2022 13:19       2613

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις, για τις επί μέρους φάσεις, των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, Μίνι Παίδων (Κ13) και Μίνι Κορασίδων (Κ13). Αναλυτικά:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ, Α’ ΦΑΣΗ / Α’ ΓΥΡΟΣ (20-22/5)

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Νίκαιας, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (27-29/5): Επειός Ήλιδας, ΝΟ Ναυπλίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, Πύρρος Ιωαννίνων

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου

Οι αγώνες του Β’ Γύρου, 1-3 Ιουλίου

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 27-29/5 Άλιμος

1η αγωνιστική: Ολυμπιακός Αλίμου – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ

2η αγωνιστική: Ολυμπιακός Αλίμου – ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου

3η αγωνιστική: ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός Αλίμου, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ

Οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α1 Εθνική Κατηγορία

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ, Β’ ΦΑΣΗ 20-22/5

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Διώνη ΝΑ, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΘΑ Καβάλας, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Νηρέας Γέρακα, Μίλων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Υδραϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΟ Καστέλας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΣΚ Ροή, ΑΟ Πετρούπολης

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος

Προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες (οι 2 πρώτες από τους Ομίλους των τεσσάρων και οι 3 πρώτες από τους υπόλοιπους)

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, Β’ ΦΑΣΗ 20-22/5

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός Αλίμου, ΠΑΟΚ, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Πατρών

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Βουλιαγμένης

ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ