ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

Τέταρτη θέση για το ΝΟ Βουλιαγμένης, ήττα από την Όρβοσι με 11-7

15.11.2020 16:07       719

Την ήττα από την Όρβοσι με 11-7, γνώρισε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Τσάμπιονς Λίγκ, στον αγώνα που έκρινε τις θέσεις 3-4 του Β' ομίλου, που πραγματοποιήθηκε στην Βουδαπέστη.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι» στην πρώτη περίοδο, με τους Ούγγρους να παίρνουν προβάδισμα ενός γκολ 12’’ πριν το τέλος του οκταλέπτου (3-2). Στην συνέχεια η ομάδα του Λαιμού δεν κατάφερε να σκοράρει με την Όρβοσι να αυξάνει την διαφορά στα 4 τέρματα στο ημίχρονο (6-2).

Στην συνέχεια της αναμέτρησης, η ομάδα του Λαιμού προσπάθησε να αντιδράσει βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, όμως δεν κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο των Μαγυάρων, οι οποίοι έφτασαν στην νίκη με 11-7.

Πλέον το σύνολο του Χρβόγιε Κόλιανιν θα συνεχίσει τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις στο Euro Cup.

ΟΡΒΟΣΙ - ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11-7