ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Θριαμβευτική η βραδιά για ΝΟ Βουλιαγμένης με 3Χ3 - Πήρε και το εφηβικό, 18-8 τον Ολυμπιακό (photos)

17.07.2016 22:07       1345

Ιστορική θα μείνει η βραδιά της Κυριακής 17/7/2016 για τον ΝΟ Βουλιαγμένης και τα τμήματα υποδομής του, καθώς καταφέρνει να θριαμβεύσει μέσα σε λίγες ώρες και να αναδειχθεί πρωταθλητής σε τρεις κατηγορίες ηλικιακών πρωταθλημάτων. Μετά το Νεανίδων και το Μίνι Παίδων νωρίτερα, ο ιστορικός ΝΟΒ κατέκτησε τον τίτλο και στο πρωτάθλημα των Εφήβων.

Η ομάδα από τον Λαιμό νίκησε εύκολα στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου, τον Ολυμπιακό με 18-8 και αναδείχθηκε πανηγυρικά πρωταθλήτρια Ελλάδας Εφήβων για το 2016.

Κορυφαίος σκόρερ για τους νικητές ο Δήμου με 6 γκολ. Τις απονομές έκανε το μέλος του ΔΣ της ΚΟΕ Άννα Μαρκοπούλου.

ΤΡΙΤΟ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Την 3η θέση πήρε το Παλιό Φάληρο που νίκησε 13-8 τον ΠΑΟΚ στον μικρό τελικό.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Σπανούδης

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της τελικής φάσης των Εφήβων: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. Ολυμπιακός, 3. Παλαιό Φάληρο, 4. ΠΑΟΚ, 5. ΑΝΟ Γλυφάδας, 6. ΝΟ Ρεθύμνου, 7. ΝΟ Πατρών, 8. ΑΣ Απόλλο.

*** Κατάμεστες από κόσμο -που δημιούργησε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα- ήταν οι εξέδρες του κολυμβητηρίου του Αλίμου στους τελικούς και των δύο πρωταθλημάτων (Νεανίδων και Εφήβων), όπως φαίνεται και στην τελευταία ΦΩΤΟ.