ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Το 3ο Stoiximan Final – 4, το διήμερο 17 & 18 Ιουλίου στο Παλαιό Φάληρο

  16.07.2020 10:31       548

Το 3ο Stoiximan Final – 4 του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Γυναικών, διεξάγεται το ερχόμενο διήμερο (17 & 18 Ιουλίου) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου, με τον αγωνιστικό προγραμματισμό της; ΚΟΕ – στη μετά covid – 19 εποχή – να εξελίσσεται κανονικά και σύμφωνα με όλους τους κανόνες και τις οδηγίες που προβλέπει το σχετικό Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Οι αυριανοί (17/7) Ημιτελικοί:

*19.15   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

*20.45 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Οι Νικητές των δύο Ημιτελικών στον Τελικό του Σαββάτου (18/7):

*21.30 (Μιχάλης Μπιράκης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Οι αγώνες του 3ου Stoiximan Final – 4 Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, θα μεταδοθούν από την ERTSports και το κανάλι της ΚΟΕ στο Youtube https://www.youtube.com/channel/UCHotkhkix2OvVcxFpGSBJ_w

Το οποίο θα μεταδώσει ακόμη, τον μικρό (17.00) και μεγάλο τελικό (18.30) την Κυριακή (19/7) του πρωταθλήματος Νέων ανδρών, από το ίδιο Κολυμβητήριο.

Το σχετικό αφιέρωμα στην διοργάνωση του 3ου Stoiximan Final – 4 Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών:

ΤΑ FINAL FOUR

ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

*1ο Καρπενήσι, 30-31 Μαρτίου 2018

Ημιτελικοί

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     5-17

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    23-4

Τελικός

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ       14-11

*2ο Χίος, 15-16 Φεβρουαρίου 2019

Ημιτελικοί

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    20-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ    17-3

Τελικός

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ       10-8

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

2             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2             ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

1             ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

1             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ

1ος, Καρπενήσι 31 Μαρτίου 2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        14-11

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου Χρ., Πλευρίτου Ελ. 2, Έγκενς 4, Ελευθεριάδου, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ. 1, Έμμολο 1, Πλευρίτου Β. 1, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Φουντωτού.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου Έλ., Νιχάους 2, Χυδηριώτη 3, Τζελέπη, Κώτσια, Ξενάκη 3, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ. 1, Κούλχαας 2, Διαμαντοπούλου Β., Κοκκινάκη, Αντωνιάδη, Κοτσιώνη, Νίνου Π., Νίνου Ειρ.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρτίδης

2ος, Χίος 16 Φεβρουαρίου 2019

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ        10-8

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αλεξία Καμένου): Τζόνσον, Χαραλαμπίδη Στ. 1, Χυδηριώτη 3, Ελληνιάδη, Κοκκινάκη, Ξενάκη 1, Νίνου Ειρ. 3, Πάτρα, Κώτσια, Διαμαντοπούλου Β., Ράνεϊ 2, Μαστροκάλου, Κοτσιώνη, Νίνου Π., Γιαννοπούλου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου Χρ., Πλευρίτου Ελ., Έγκενς 2, Ελευθεριάδου, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μαργ., Μπάκλινγκ, Πλευρίτου Β., Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Παπαναστασίου Δ., Κανετίδου

Διαιτητές: Σταυρίδης Γιώργος, Μαρκοπούλου Ναταλία

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ (FINAL - 4)

14 Αβραμίδου Άλκηστη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

12 Ασημάκη Αλεξάνδρα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

11 Ξενάκη Έλενα (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

11 Έγκενς Μόνικα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

10 Χυδηριώτη Ιωάννα (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

1             Μπουδραμής Νίκος (2018)

1             Κουρτίδης Χρήστος (2018)

1             Σταυρίδης Γιώργος (2019)

1             Μαρκοπούλου Ναταλία (2019)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΤΩΝ FINAL - 4

MVP                                                   

2018 Έγκενς Μόνικα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2019 Τζόνσον Άσλεϊ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ 

2018 Διαμαντοπούλου Χρυσή ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2019 Τζόνσον Άσλεϊ  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

ΣΚΟΡΕΡ

2018 Αβραμίδου Άλκηστη & Έγκενς Μόνικα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 8 Γκολ

2019 Αβραμίδου Άλκηστη & Ασημάκη Αλεξάνδρα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 6 Γκολ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ

4 Αβραμίδου Άλκηστη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

4 Έγκενς Μόνικα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

ΟΜΑΔΕΣ                              ΤΕΛΙΚΟΙ             ΤΡΟΠΑΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                       2                             1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ              2                             1

ΣΚΟΡΕΡ ΚΥΠΕΛΛΟΥ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)

23 Ξενάκη ‘Ελενα

22 Αβραμίδου Άλκηστη

19 Ασημάκη Αλεξάνδρα

17 Έγκενς Μόνικα

16 Πλευρίτου Ελευθερία

16 Χυδηριώτη Ιωάννα

15 Μυριοκεφαλιτάκη Μαρία

13 Τριχά

11 Νίνου Ειρήνη

11 Φαρμάκη Έλενα

ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΟΡΕΡ

2018     Αβραμίδου Άλκηστη      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    11

             Έγκενς Μόνικα                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    11

2019     Ξενάκη Έλενα                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   10

             Μυριοκεφαλιτάκη Μαρία      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    10

Η ΦΕΤΙΝΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ

Προκριματική Φάση (3 & 4 / 12 / 19)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 17-12 (3/12)

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8-7

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 4-16

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 16-15 (11-11)

Μπαράζ (13 / 7 / 20)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 31-4

ΣΚΟΡΕΡ

7 Τσιμάρα Ευφροσύνη (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Τριχά (Νηρέας Χαλανδρίου)

6 Κοντονή (ΝΟ Βουλιαγμένης)

5 Αβραμίδου Άλκηστη (Ολυμπιακός)

5 Ασημάκη Αλεξάνδρα (Ολυμπιακός)

5 Χάουτον Έμερσον (Εθνικός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ