ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Το αγωνιστικό πρόγραμμα των Αθλημάτων της ΚΟΕ για το 2019

  05.11.2018 16:27       1381

Το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ σας παρουσιάζει και φέτος το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των 6 Αθλημάτων της Ομοσπονδίας για το 2019, αναλυτικά για κάθε μήνα χωριστά.

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1η αγωνιστική, Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2018

*2-4, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-4, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Αθήνα (1ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισραήλ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-11, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Αθήνα (2ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Ημερίδα Γκραν Πρι & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, EURO CUP Ανδρών (1οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Ευρωλίγκα Γυναικών (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-2/12, Μίτινγκ “Αλεξάνδρεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*30, Σούπερ Καπ Ανδρών ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Φερεντσβάρος, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2018

*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, EURO CUP Ανδρών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, Γκραν Πρι Χριστουγέννων (25μ), Καρπενήσι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-9, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*9, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ουκρανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-16, 14ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Χανκτσού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α', Β', Γ', Δ', ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Χειμερινοί αγώνες Ταχυτήτων Βετεράνων, Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-16, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Κρήτη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Ημερίδα ορίων, Αθήνα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισραήλ – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-23, 1o Christmas International Finswimming, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2019

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Χειμερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-13, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Βόλος, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*13, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ\

*18-19, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-20, Κύπελλο Μαδρίτης (Κατηγορίες Α', Β', Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER

*19-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-20, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*20, Χειμερινή Ημερίδα & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, EURO CUP Ανδρών (1οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Κύπελλο Χριστουγέννων (Κατηγορίες Γ', Δ') & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Προαγωνιστικών, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-27, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α' & Ημερίδα Αστέρια 1-4 & 7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Χειμερνοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-17, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15-16, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β' & Ημερίδα Αστέρια 6-7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*17, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Χειμερινοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων & Εφήβων – Νεανίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Χειμερινοί αγώνρς Κατηγοριών Βόρειας Ελλάδας, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Ευρωλίγκα Γυναικών (1οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, EURO CUP Ανδρών (2οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-2/3, Γαλλικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Παρίσι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΜΑΡΤΙΟΣ 2019

*1-3, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-10 Πανελήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ & Ημερίδα Αστέρια 5-6, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Ανδρών (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Ευρωλίγκα Γυναικών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*17, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-24, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α' Φάση, Α' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, EURO CUP Ανδρών (1ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2019

*4-7, Hellas Beetles Cup, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*5-7, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, (Super Final), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Κύπελλο Άνοιξης (Κατηγορίες Β', Γ', Δ') & Ημερίδα Α', Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ, Ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Ανδρών (Β' Φάση, Α' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Len Trophy Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, EURO CUP Ανδρών (2ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Σούρσελ Ελβετία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων – Κορασίδων, Γκρατς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστέρι 5, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*19-20, Ευρωλίγκα Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-21, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER

*20-21, Μίτινγκ “Νιόβεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-21, Ημερίδα (Κατηγορίες ΟΠΕΝ, Α', Β', Γ'), ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21, Επτανήσιοι Αγώνες, Αργοστόλι, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23-24 Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Ιαπωνικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Τόκιο, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΜΑΪΟΣ 2019

*2, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α' Φάση, Β' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Μίτινγκ “Βενιζέλεια”, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Βελιγράδι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Θερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, 4ο Greek Nireas Artistic Swim Cup, Χαλάνδρι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*5, Θερινή Ημερίδα ορίων & Ημερίδα ορίων 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β' Φάση & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Ανδρών (Β' Φάση, Β' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο, Καζάν, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β' Φάση & Πλέι άουτ, Α' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-12, Μακεδονικοί αγώνες, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-18, Μίτινγκ “Λευκός Πύργος”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Μίτινγκ “Ακρόπολις”, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α' & Ημερίδα Αστέρια 1-4, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*18-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α', Β' & Ημερίδα Προαγνιστικών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ 2019

*1, Ημερίδα πρόκρισης (Θάλασσα), OPEN WATER

*6-8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Final 8), Ανόβερο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β', ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*7-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γ', Δ', ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*7-9, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Γυναικών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*9, Θερινές Ημερίδες & Θερινοί αγώνες 9-12, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β' Φάση, Όμιλοι Ανόδου & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Α' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Πανελλήνιο πρωτάθλημα (όλες οι κατηγορίες), OPEN WATER

*16-23, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πράγα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*21-23, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Β' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-23, Θερινές Ημερίδες, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-30, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*25-2/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-30, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ Ομίλου Ανόδου & Κατατάξεις 5-8 & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής Ανδρών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Γ' Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΛΙΟΣ 2019

*3-7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α', ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ 1-4), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Βαλκανικοί αγώνες, Βάρνα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Χίος, ΤΕΧΝΙΚΗ

*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-20, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*12-20, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12-28, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών, Γκουανζού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-19, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, OPEN WATER

*19-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – παγκορασίδων Β', ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Β' Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-28, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-28, Μεσογειακό Κύπελλο, Βελιγράδι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26-28, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-4/8, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σαρμ Ελ Σέιχ, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2019

*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Ρασίν, OPEN WATER

*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Γενεύη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Ιταλία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών – Νέων γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων, Παίδων – Κορασίδων, Ράσιτσε, OPEN WATER

*2-5, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-11, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*11-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων, Τιφλίδα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-25, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ20), Βόλος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-25, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Βουδαπέστη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-31, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες, Πάτρα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-31, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σλοβακία, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*1-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Βόλος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-8, Πρωτάθλημα Συλόγων που προετοιμάζονται στη Θάλασσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019

*5-6, Μεσογειακό Κύπελλο, Λάρνακα, OPEN WATER

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*4-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Γκασκόβη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι τυχόν αλλαγές και προσθαφαιρέσεις, θα γίνονται ανάλογα με τις σχετικές ανακοινώσεις και αποφάσεις της ΚΟΕ, της LEN και της FINA