ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Το Καλεντάρι των Αθλημάτων μας, περιόδου 2021-2022

  29.11.2021 14:43       5279

Το Καλεντάρι των Αθλημάτων μας, περιόδου 2021-2022

Το Γραφείο Τύπου σας παρουσιάζει και φέτος, σε ημερολογιακή μορφή, το αναλυτικό αγωνιστικό πρόγραμμα των Αθλημάτων της Ομοσπονδίας, σε Ελλάδα και διεθνή χώρο.

Οι τυχόν αλλαγές και προσθαφαιρέσεις, στο Καλεντάρι που ακολουθεί, θα γίνονται ανάλογα με τις σχετικές ανακοινώσεις και αποφάσεις της ΚΟΕ, της LEN και της FINA.

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2021

*1-4, EURO CUP Ανδρών (Α’ Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-3, Μεσογειακό Κύπελλο, Λάρνακα, OPEN WATER

*5, Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Β’ Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, EURO CUP Ανδρών (Β’ Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-17, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Κ20), Νετάνια, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-17, Εθνικό Πρωτάθλημα 2021, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*16, Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Γ’ Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Ημερίδες (25μ.), Χαλάνδρι & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17, Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Γ’ Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-24, 1ος αγώνας Χειμερινής περιόδου, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23 ή 24, 1ος Χειμερινής περιόδου, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24, Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26 & 27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, EURO CUP Ανδρών (Προημιτελικά) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων 2021, Πάτρα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2021

*2-7, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25άρας, Καζάν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Masters, Λάρισα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6, Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9 & 10, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, EURO CUP Ανδρών (Προημιτελικά) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Ενιαίο Πρωτάθλημα 2021 (όλες οι Κατηγορίες), ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*13, Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-14, 2ος αγώνας Χειμερινής περιόδου, Θεσσαλονίκη & Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-21, Ευρωλίγκα Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19 & 20, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Διασυλλογικοί αγώνες, Αργοστόλι (ΝΟΑ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21, Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Διασυλλογική Ημερίδα, Ηράκλειο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23, Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, 1ος αγώνας Χειμερινής περιόδου προαγωνιστικών, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27, Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-28, Χειμερινό Κύπελλο (25μ.), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28, Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, 17ος Χειμερινός Διάπλους Βουλιαγμένης, ΝΟΒ, OPEN WATER

*30 &1/12, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2021

*3-9, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*3-5, Πρωτάθλημα Εφήβων (Κ17), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Κ17), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Τρόπαιο Παναθηναϊκού, ΟΑΚΑ, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Διασυλλογικοί αγώνες, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Ημερίδα ορίων 1-7 Αστέρι, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*10-12, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Κύπελλο Χριστουγέννων, Πάτρα (ΝΕΠ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Παίδων (Κ15), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Κ15), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-12, Διασυλλογικοί αγώνες προαγωνιστικών, Τρόπαιο ΠΑΟ / Ηράκλειο / Λάρισα (ΝΟΛ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-12, Διασυλλογικοί αγώνες Masters, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-12, Ημερίδα ορίων 1-7 Αστέρι, Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*12, Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14 & 15, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-21, 15ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 25άρας, Αμπού Ντάμπι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Μίτινγκ «Αλεξάνδρεια», Θεσσαλονίκη (ΠΑΟΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18, Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-19, Κύπελλο Χριστουγέννων, Θεσσαλονίκη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*18-19, Ημερίδα ορίων 1-7 Αστέρι, Κρήτη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*19, Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*21 & 22, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Εφήβων (Κ17), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Κ17), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2022

*8, Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, 2ος αγώνας Χειμερινής περιόδου, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8 ή 9, 2ος αγώνας Χειμερινής περιόδου, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11 & 12, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, EURO CUP Ανδρών (Ημιτελικά) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Παίδων (Κ15), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15 ή 16, 2ος αγώνας Χειμερινής περιόδου προαγωνιστικών, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15 ή 16, 1ος αγώνας Πρόκρισης 5χλμ (κολυμβητήριο), Αθήνα & Θεσσαλονίκη, OPEN WATER

*16, Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, ΕΛΛΑΔΑ – Κροατία, World League Ανδρών, Πειραιάς, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Κ17), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*25, ΕΛΛΑΔΑ – Ουγγαρία, World League Γυναικών, Πάτρα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25 & 26, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-30, Διεθνές μίτινγκ «Απόστολος Παύλος», Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29-30, Διασυλλογικοί αγώνες προαγωνιστικών, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29-30, Χειμερινοί Κορασίδων Α’, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*30, Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2022

*2, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Α1 Γυναικών (12η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, 1ος Προημιτελικός Ευρωλίγκα Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Νηρέας Καρδίτσας, Καρδίτσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-6, «Πρώτα Αθλητές Μετά Πρωταθλητές», Πειραιάς (Ολυμπιακός), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-6, «Φάρος – Έλενα Σαϊρη 2022», Αλεξανδρούπολη (ΟΦΘ ΑΛ.), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-6, Διασυλλογική ημερίδα, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6, Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8 & 9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, EURO CUP Ανδρών (Ημιτελικά) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Χειμερινό Πρωτάθλημα Νότιας Ελλάδας Παμπαίδων / Παγκορασίδων Α’, Β’, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-13, Πανελλήνιοι Χειμερινοί αγώνες, Θεσσαλονίκη, ΤΕΧΝΙΚΗ

*11-13, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Κ15), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Α1 Γυναικών (13η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Επαναληπτική Ημερίδα ορίων 1-7 Αστέρι, Περιφέρεια, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*13, Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών, Έναρξη Α’ Φάσης, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-20, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών, Προκριματικά, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Χειμερινό Πρωτάθλημα Νότιας Ελλάδας Παίδων / Κορασίδων & Εφήβων / Νεανίδων, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-20, Χειμερινό Πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας Κατηγοριών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19, Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική, Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22 & 23, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, Τελική Φάση, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-27, Πανελλήνιοι Χειμερινοί Αγώνες OPEN, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-27, Παγκόσμιο Κύπελλο, Έγκερ, ΤΕΧΝΙΚΗ

*26, Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική, Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Α1 Γυναικών (14η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, 2ος Προημιτελικός Ευρωλίγκα Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, A2 Ανδρών, (1η αγωνιστική Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΜΑΡΤΙΟΣ 2022

*2, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, Διεθνές μίτινγκ «Φάρος, Έλενα Σαϊρη), Αλεξανδρούπολη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, EURO CUP Ανδρών (1ος Τελικός) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική, Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-6, Χειμερινοί Κορασίδων Β’, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*6, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, (2η αγωνιστική Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Α1 Γυναικών (16η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Πρωτάθλημα Εφήβων (Κ17), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Χειμερινοί αγώνες Masters, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*15, Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Παγκόσμιο Κύπελλο, Λινιάνο, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19, Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική, Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

*19-20, Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19 ή 20, 2ος αγώνας πρόκρισης 5χλμ (κολυμβητήριο), Αθήνα & Θεσσαλονίκη, OPEN WATER

*20, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, (3η αγωνιστική Β΄ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Α1 Γυναικών (17η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, EURO CUP Ανδρών (2ος Τελικός) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Α1 Γυναικών (18η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, 1ος Τελικός LEN Trophy Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29 & 30, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, 2ος Τελικός LEN Trophy Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2022

*1-2, Final Four Ευρωλίγκα Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-2, Παγκόσμιο Κύπελλο Πανεπιστημιάδας, Λινιάνο, ΤΕΧΝΙΚΗ

*2, Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική, Β’ Φάσης) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Α1 Γυναικών (19η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-3, Διασυλλογικοί αγώνες, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ1 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8 & 9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Παίδων (Κ15), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Κ15), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, «Νάουσα 2022», Νάουσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Α1 Ανδρών (Γ1 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Διασυλλογική ημερίδα, Ηράκλειο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, «Ακρίσια 2022», Λάρισα (Τιτάνες), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, «Ορφέας 2022», Αλεξανδρούπολη (ΝΟΑΛ.), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Κύπελλο Άνοιξης, Πάτρα (ΝΟΠ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, 21ο Τρόπαιο Γλαύκος – Περιστερίου, Περιστέρι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων / Παγκορασίδων, Λεμεσός, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων / Κορασίδων, Κράνι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Διασυλλογικοί αγώνες, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Διασυλλογικοί αγώνες προαγωνιστικών, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ1 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Α1 Γυναικών (21η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Final 4, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Final 4, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Κ13), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Κ13), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Διεθνές μίτινγκ «Νιόβεια», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-17, Κύπελλο Άνοιξης, Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’, Θεσσαλονίκη,  ΚΑΤΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*16, Α1 Γυναικών (22η αγωνιστική) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, «Φιλίππεια 2022», Καβάλα (ΟΘΑΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, «Ποσειδώνια EASTER SWIMMING CUP», Γιάννενα (Ποσειδών), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, 21ο Τρόπαιο Γλαύκος – Τσετσέλεια 2022, Περιστέρι (Γλαύκος), προαγωνιστικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, «Γαλαγάλεια 22», Καρδίτσα (ΑΚΑΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, Διασυλλογική ημερίδα, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19 & 20, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, FINA WORLD LEAGUE EURO FINAL WOMEN, Σάντα Κρουζ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ19), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Κ19), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Παγκόσμιο Κύπελλο, Λειψία, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-30, FINA WORLD LEAGUE EURO FINAL MEN, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-1/5, Διεθνές μίτινγκ «Βενιζέλεια», Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*30-1/5, Μακεδονικοί Αγώνες, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΪΟΣ 2022

*4, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, (Γ1 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ2 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β1 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ1 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*6-8, Εθνικό Πρωτάθλημα, Αθήνα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Προ Μίνι Παίδων (Κ11), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Προ Μίνι Κορασίδων (Κ11), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Μικρο Παίδων & Μικρο Κορασίδων (Κ9), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ2 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β1 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-8, «Τζελάτεια», Βουλιαγμένη (ΝΟΒ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, «Ρέστεια 2022», Π. Φάληρο (ΑΟΠΦ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, Masters, Καβάλα (ΟΘΑΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, Ημερίδα, Αργοστόλι (ΝΟΑ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, «5ο Κύπελλο Σπ. Κοντόπουλος», Καλαμάτα (ΝΟΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, Αγώνες προαγωνιστικών «Λευκός Πύργος», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, «3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ, Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, ΑΟ Αιγάλεω, Αιγάλεω, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, Διασυλλογικοί αγώνες προαγωνιστικών Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ1 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β1 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ2 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10 & 11, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Διεθνές μίτινγκ "Ακρόπολις", Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ3-Γ4 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, 1ος αγώνας Θερινής περιόδου, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ3-Γ4 Φάση) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ3-Γ4 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β2 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ3 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ3 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Super Final World Series, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Κ13), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Κ13), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-22, Αγώνας Θερινής περιόδου προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-22, Αγώνας Θερινής περιόδου προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Γ3 Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών, Έναρξη Β’ Φάσης, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-29, «Ιπποκράτεια», Λάρισα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-29, MAD WAVE CHALLENGE (11-14 ετών), Καβάλα (ΟΘΑΚ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-29, «1ο Κύπελλο Ποσειδώνας Ιλισίων» (ΚΟΠΙ), Ιλίσιο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-29, «ΑΣ Φυλής Αρίων», Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Τελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ 2022

*2-4, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών, F8, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Κ17), F8, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, «ΚΔ Ιωνικοί», Βόλος (ΟΕΑΝΑΒ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Διασυλλογική ημερίδα, Ηράκλειο (Τρίτων), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, «19ο Κύπελλο Χαϊδαρίου», Χαϊδάρι (ΑΕΧ), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Ποσειδών Λουτρακίου, Λουτράκι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*10-12, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*11-12, Διασυλλογικοί αγώνες προαγωνιστικών, Αθήνα & Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11 ή 12, Αγώνας πρόκρισης 5χλμ (θάλασσα), Αθήνα & Θεσσαλονίκη, OPEN WATER

*15-16, Μίτινγκ MARE NOSTRUM, Ισπανία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Μεσογειακό Κύπελλο, Λεμεσός, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, HELLAS WATER POLO CUP, YOUTH MEN & YOUTH WOMEN (K16), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-3/7, 19ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ & ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ & ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ & ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ & OPEN WATER

*18-19, 2ος αγώνας Θερινής περιόδου, Πανελλαδικά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-19, Μίτινγκ MARE NOSTRUM, Γαλλία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-26, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, Πόζναν, ΤΕΧΝΙΚΗ

*20-26, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, Βουκουρέστι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*23-26, Πρωτάθλημα Παίδων (Κ15), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-26, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Κ15), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-26, 1η Φάση Ενιαίου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κατηγοριών & Περιφερειακά Πρωταθλήματα, Περιφέρειες, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-26, Θερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-30, Μεσογειακοί Αγώνες, Οράν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΟΥΛΙΟΣ

*1-3, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Masters, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-3, Θερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3-9, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Κ19), Νετάνια, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-10, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Οτοπένι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-10, World Games, Μπίρμιγχαμ – Αλαμπάμα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*8-10, Εθνικό Πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*8-10, HELLAS MASTERS, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Εφήβων (Κ17), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Κ13), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Κ13), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-16, Τελική Φάση Ενιαίου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κατηγοριών, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Προ Μίνι Παίδων (Κ11), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Προ Μίνι Κορασίδων (Κ11), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Μικρο Παίδων & Μικρο Κορασίδων (Κ9), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-23, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών, Κάλι, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19-22, Εθνικό Πρωτάθλημα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Κ13), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Κ13), Final 10, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*22-27, HELLAS WATER POLO CUP JUNIOR MEN (K18), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-29, FINA WORLD LEAGUE SUPER FINAL MEN, Στρασβούργο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Masters, OPEN WATER

*24-30, Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Νέων, Μπάνσκα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-26, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (όλες οι Κατηγορίες), OPEN WATER

*28-31, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών, Θεσσαλονίκη, ΤΕΧΝΙΚΗ

*29-31, PYTHIA CUP, JUNIOR WOMEN (K18), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

*1-3, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων (OW), Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*2-10, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, THETIS CUP, Γυναίκες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-13, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κορασίδων, Σαρλότ ΗΠΑ, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*11-15, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών, Ρώμη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*11-17, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Ρώμη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-21, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Ρώμη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*17-21, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών, Ρώμη, OPEN WATER

*13-21, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Σαμαρτζίδης Καπ, Άνδρες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-27, 1o Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Παίδων & Κορασίδων, Βόλος & Λάρισα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-27, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων, Κεμπέκ, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*27-28, Αγώνας Μεγάλων Αποστάσεων, Καβάλα (ΟΘΑΚ), OPEN WATER

*27-10/9, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών, Σπλιτ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ

*1-4, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων, Σεϋχέλλες, OPEN WATER

*3-4, Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-17, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα OW, Βιβερόνε, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18-25, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ19), Ποντγκόριτσα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΟΚΤΩΒΡΗΣ

*21-25, Παγκόσμιο Κύπελλο, Ζιάνγκλ Φουιζιάν, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΗΣ

*17-22, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 25άρας, Καζάν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ