ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Το Καλεντάρι των Αθλημάτων της ΚΟΕ, για το 2016

  09.11.2015 01:11       10741

Το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ ετοίμασε και σας παρουσιάζει, το ετήσιο συνοπτικό αγωνιστικό πρόγραμμα περιόδου 2015-16 στα Αθλήματα της, στην Ελλάδα και τον διεθνή χώρο.

Η παρουσίαση γίνεται ανά μήνα και ημερολογιακά, για τα έξι (6) αθλήματα της Ομοσπονδίας. Στην πορεία και ανάλογα με τις τυχόν αλλαγές, θα τροποποιείται.

Ολόκληρο το Καλεντάρι, αρχής γενομένης από την δημοσιοποίηση του:

 

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

*11, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, Ημερίδα Γκραν Πρι, Αθήνα – Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Ημερίδα Γκραν Πρι & Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17, World League Ανδρών (ΕΛΛΑΔΑ – Γεωργία), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, World League Γυναικών (Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-29, 1η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, 1η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & 1η Χειμερινή Ημερίδα προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

*1, World League Ανδρών (ΕΛΛΑΔΑ – Ουγγαρία), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-4, Ευρωλίγκα Γυναικών (Α’ προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-6, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας, Νετάνια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-6, «Αλεξάνδρεια», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Ημερίδα ορίων, Νότια και Βόρεια Ελλάδα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*7-14, Προολυμπιακό μίτινγκ, Ρίο ντεΤζανέιρο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*8, World League Γυναικών (ΕΛΛΑΔΑ – Γερμανία), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Κύπελλο Ελλάδας, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Βόλος ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, 1η Χειμερινή Ημερίδα 11-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-13, 1η Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-13, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Αθήνα, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*13, 1η Χειμερινή Ημερίδα 9-10 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Γκραν Πρι Χριστουγέννων, Καρπενήσι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-20, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Βόρεια Ελλάδα & Κρήτη, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

 

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

*3-6, Τουρνουά Γυναικών, Ουγγαρία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, 2η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων, Αθήνα-Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-10, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’& Ημερίδα Αστεριών 1-4 και 6 ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*10-23, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Fina Γκραν Πρι Μαδρίτης, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15-17, Πρωτάθλημα Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Flanders Speedo Cup, Αμβέρσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-24, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ & Ημερίδα Αστεριών ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*24, Ημερίδα ορίων, Νότια και Βόρεια Ελλάδα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Προημιτελική φάση Κυπέλλου Ελλάδας, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Euromeet, Λουξεμβούργο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29-31, Γερμανικό πρωτάθλημα, Βόννη, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*29-31, Κύπελλο Χριστουγέννων, Κατηγορίες Γ’, Δ’ & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*29-31, Fina Γκραν Πρι Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-31, 2η Χειμερινή Ημερίδα 11-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*30-31, 2η Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*31, 2η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & 2η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

*3, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β’ προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, «Golden Tour», Γαλλία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Γαλλικό πρωτάθλημα, Παρίσι, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*5-7, Κύπελλο Αϊντχόφεν, Κατηγορίες Α’, Β’, Γ’, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*6, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων Α’, Β’ / Παγκορασίδων Α’, Β’, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών  (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Ημερίδα ορίων, Νότια Ελλάδα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*16, World League Ανδρών (Ρουμανία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Ευρωλίγκα Γυναικών (1ος προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Εφήβων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Χειμερινοί αγώνες Παίδων/Κορασίδων & Εφήβων/Νεανίδων, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-21, Χειμερινοί αγώνες Κατηγοριών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-24, 20ό Παγκόσμιο Κύπελλο & Πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2016, Ρίο ντε  Τζανέιρο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Ημερίδα ορίων, Βόρεια Ελλάδα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23, World League Γυναικών (Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Φλαμανδίας, Αμβέρσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-28, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27, Ευρωλίγκα Γυναικών (2ος προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Αμπού Ντάμπι, OPEN WATER

*27-28, Χειμερινοί αγώνες 11-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28, Χειμερινοί αγώνες 9-10 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΡΤΙΟΣ

*2-6, Προολυμπιακό Τουρνουά, Ρίο ντε Τζανέιρο, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*4-5, Κύπελλο Ελλάδας (Φάιναλ Φορ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών/Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-6, Ημερίδα Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ Κατηγοριών, Πάτρα ή Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*6, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-13, Θέτις Καπ, Γυναίκες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Fina World Series, Πεκίνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Fina World Series, Ντουμπάι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*18-20, Πρωτάθλημα Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστεριών 5 και 7, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*18-20, Ημερίδα Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ Κατηγοριών, Βόλος ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19-22, Εθνικό πρωτάθλημα Ισπανίας, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-28, Προολυμπιακό τουρνουά Γυναικών, Γκούντα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Α’ Γύρος, Α’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-27, Ημερίδα Επιλέκτων, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*31-3/4, Γκραν Πρι Σαν Χουάν (Πουέρτο Ρίκο), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

*1-3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α’ Γύρος, Α’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-3, Εθνικό πρωτάθλημα & Ημερίδα Αστεριών 5, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-3, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων/Κορασίδων, Λεμεσός, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-3, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων/Νεανίδων, Σόφια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3-10, Προολυμπιακό τουρνουά Ανδρών, Τεργέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-10, Κύπελλο Κολύμβησης, Αϊντχόφεν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-10, Γκραν Πρι Γκατινό Κεμπέκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*8-10, Πρωτάθλημα Παίδων (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Πρωτάθλημα Βετεράνων, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Ημερίδα ορίων Νότιας & Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*12, World League Γυναικών (ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Β' προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-17, Εθνικό πρωτάθλημα Δανίας, Κοπεγχάγη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Κύπελλο LEN (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Κορασίδων (προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Fina World Series, Ουίντσορ Καναδάς, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15-17, Κύπελλο Άνοιξης, Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’, Βόλος ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Εαρινή Ημερίδα 11-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, Θερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17, Θερινή Ημερίδα 9-10 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-23 Ευρωλίγκα Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Διεθνής Συνάντηση, Μπάνια Λούκα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστεριών 1-4, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*22-24, Fina World Series, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*22-24, Μίτινγκ Δρέσδης, Κατηγορίες Α’, Β’, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-24, «Νιόβεια», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-24, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Νεανίδων, Σερβία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Β’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, World League Ανδρών (Γεωργία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΑΙΟΣ

*3, World League Γυναικών (Γερμανία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Β’ Γύρος, Α’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Εφήβων (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Εθνικό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, ΤΕΧΝΙΚΗ

*6-8, «Ακρόπολις», Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-13, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών, Λονδίνο, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*9-15, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Λονδίνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*10, World League Ανδρών (Ουγγαρία – ΕΛΛΑΔΑ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Γύρος, Α’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, 1η Θερινή Ημερίδα Ορίων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-22, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Λονδίνο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-22, «Λευκός Πύργος», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22, 1η Θερινή Ημερίδα Ορίων & Θερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, «Μακεδονικοί αγώνες», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27-29, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α’, Β’ & Ημερίδα προαγωνιστικής, Πάτρα ή Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ

*2-4, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (FINAL SIX), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Θερινοί αγώνες 11-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Θερινοί αγώνες 9-10 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Διασυλλογικές ημερίδες ορίων Νότιας & Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*7-12, World League Γυναικών (SUPER FINALS), Σαγκάη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-12, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*10-12, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών & Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Γ’ Δ’, Πάτρα ή Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*17-19, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Πρωτάθλημα Παίδων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Εθνικό πρωτάθλημα Σλοβακίας, Μπρατισλάβα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα όλων των Κατηγοριών, Λίμνη Βεγορίτιδα, OPEN WATER

*18, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Μπάλατον, OPEN WATER

*18-19, 2η Θερινή Ημερίδα Ορίων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19, 2η Θερινή Ημερίδα Ορίων & Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-26, World League Ανδρών (SUPER FINALS), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-26, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Ριέκα, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*22-28, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Βόλος, ΤΕΧΝΙΚΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Α’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, «Sette Colli», Ρώμη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-26, Μεσογειακό Κύπελλο, Μάλτα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-26, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27-1/7, Πανεπιστημιάδα, Βόλος, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-3/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων (Κατηγορίες Α’, Β’), Ριέκα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

*1-3, Σαμαρτζίδης Καπ (Άνδρες), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική φάση), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-3, Εθνικό πρωτάθλημα Γαλλίας, Βισύ, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-11, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Γαλλία, ΤΕΧΝΙΚΗ

*6-10, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων, Ουγγαρία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Βαλκανικοί αγώνες, Παίδες, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-14, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Χορν, OPEN WATER

*14-17, Τουρνουά Ανδρών, Σερβία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-17, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α', Β', Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Γκραν Πρι Μπολζάνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21-24, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων - Εφήβων - Νεανίδων, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-24, Μεσογειακό Κύπελλο, Ισραήλ, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Β’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-31, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, ΤΕΧΝΙΚΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Μεσογειακό Κύπελλο, Έφηβοι, Ελλάδα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-21, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Ρίο ντε Τζανέιρο

*6-13, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Ρίο ντε Τζανέιρο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-21, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Ρίο ντε Τζανέιρο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*14-19, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Ρίο ντε Τζανέιρο, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*19-21, Βικέλας Καπ, Έφηβοι, Σύρος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πύθια Καπ, Νέες γυναίκες, Ελλάδα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-3/9, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων U18, Μαυροβούνιο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡIOΣ

*3-4, Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών, Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων γυναικών, Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-21, Μεσογειακό Κύπελλο, OPEN WATER

ΟΚΤΩΒΡIOΣ

*9, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Κίνα, OPEN WATER

*15, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Χονγκ Κονγκ, OPEN WATER

 

ΔΕΚΕΜΒΡIOΣ

*5-12, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων U18, Νέα Ζηλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

A. Δεν έχουν καθοριστεί ακόμη, οι ημερομηνίες διεξαγωγής:

1. Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων, Πιερλετέ Γαλλίας, OPEN WATER

2. Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων, Μεξικό, OPEN WATER

Β. Δεν έχουν καθοριστεί ακόμη, οι ημερομηνίες και οι τόποι διεξαγωγής:

1. Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

2. Παγκόσμιο Κύπελλο, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

3. Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ