ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Το Καλεντάρι των Αθλημάτων της ΚΟΕ το 2013

  09.01.2013 13:14       15209

 

ΦΩΤΟ: Η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νεανίδων, Παγκόσμια πρωταθλήτρια το 2012

 

Έναν πλήρη οδηγό δράσεων και αγωνιστικών εκδηλώσεων των Αθλημάτων της ΚΟΕ, για το 2013, παρουσιάζει το Γραφείο Τύπου της Ομοσπονδίας, για την πληρέστερη ενημέρωση του κοινού και των ΜΜΕ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΟΕ 

Φίλες και φίλοι,

Με χαρά σας παρουσιάζουμε το Καλεντάρι των Αγωνιστικών Δραστηριοτήτων των Αθλημάτων μας για το 2013.

Πρόκειται για μια εξαιρετική δουλειά του Γραφείου Τύπου της Ομοσπονδίας, έναν οργανωμένο οδηγό των αθλητικών μας δράσεων, σε Ελλάδα και διεθνή χώρο, με σκοπό την πληρέστερη ενημέρωση Σωματείων, Αθλητών, Προπονητών, εκπροσώπων των ΜΜΕ και γενικά του κόσμου που ασχολείται με τα Αθλήματα μας.

Στο εξόχως ενδιαφέρον αυτό Ημερολόγιο των Αθλημάτων μας, διαπιστώνει κανείς την σπουδαιότητα αλλά και το εύρος των αθλητικών μας δράσεων.

Τη φετινή περίοδο ξεχωρίζουν οι διοργανώσεις του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ανδρών / Γυναικών στη Βαρκελώνη, του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών που φιλοξενείται στη χώρα μας, οι Μεσογειακοί Αγώνες, τα αντίστοιχα ηλικιακά Παγκόσμια και Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, καθώς επίσης, τα Εθνικά πρωταθλήματα των αθλημάτων μας.

Καλή σεζόν, καλές επιτυχίες στα Αθλήματα μας.

Δημήτρης Διαθεσόπουλος

Πρόεδρος ΚΟΕ

Αντιπρόεδρος LEN

Μέλος Εκτελεστικού Συμβουλίου FINA

Πρόεδρος COMEN

                               

ΤΟ ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ ΤΟΥ 2013

 

ΦΩΤΟ: Ο Κορυφαίος Έλληνας Αθλητής και για το 2012, Σπύρος Γιαννιώτης

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

1/1/13

2/1/13

3/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ φάση)

4/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ φάση)

5/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ φάση)

6/1/13

7/1/13

8/1/13

9/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική)

10/1/13

11/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Sarcelles

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ φάση)

12/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Sarcelles

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινές Ημερίδες Κατηγοριών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ημερίδα 1ο – 7ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: 8η αγωνιστική Α1 Ανδρών – 2η αγωνιστική Α1 Γυναικών

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ φάση)

13/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Sarcelles

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινές Ημερίδες Κατηγοριών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ημερίδα 1ο – 7ο Αστέρι

ΤΕΧΝΙΚΗ: Ημερίδες ορίων, Αθήνα – Περιφέρεια

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ φάση)

14/1/13

15/1/13

16/1/13

17/1/13

18/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Euromeet, Λουξεμβούργο

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Χριστουγέννων (ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’ Κατηγοριών), Βόλος

19/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Euromeet, Λουξεμβούργο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Γκραν Πρι Θεσσαλονίκης (διοργανωτής ΟΦΘ), Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Χριστουγέννων (ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’ Κατηγοριών), Βόλος

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: 9η αγωνιστική Α1 Ανδρών – 3η αγωνιστική Α1 Γυναικών

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Len Trophy Γυναικών (1ο παιχνίδι Προημιτελικών)

20/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Euromeet, Λουξεμβούργο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: ΓΚΡΑΝ Πρι Θεσσαλονίκης (διοργανωτής ΟΦΘ), Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Χριστουγέννων (ΟΠΕΝ,  Γ’, Δ’ Κατηγοριών), Βόλος

21/1/13

22/1/13

23/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική) -  Europa Cup Ανδρών (1ο παιχνίδι Ημιτελικών)

24/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα

25/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Νίκαια Γαλλία

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

26/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Νίκαια Γαλλίας

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινές Ημερίδες 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα Κατηγοριών, Περιφέρεια

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ και 5ο Αστέρι

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών, Ουγγαρία - ΕΛΛΑΔΑ

27/1/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Golden League, Νίκαια Γαλλίας

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα 9, 10, 11, 12 ετών, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα Κατηγοριών, Περιφέρεια

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ και 5ο Αστέρι

OPEN WATER: Παγκόσμιο Κύπελλο 10 χλμ, Σάντος (Βραζιλία)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

28/1/13

29/1/13

30/1/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών ΕΛΛΑΔΑ - Κροατία

31/1/13

                                                ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Ανδρών

 

1/2/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ φάση)

2/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα 9, 10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών Τουρκία - ΕΛΛΑΔΑ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική Α1)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ φάση)

OPEN WATER: Παγκόσμιο Κύπελλο, Παταγωνία (Αργεντινή)

3/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινή Ημερίδα 9, 10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ φάση)

4/2/13

5/2/13

6/2/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική) – Europa Cup Ανδρών (2o παιχνίδι Ημιτελικών)

7/2/13

8/2/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

9/2/13

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ και 7ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική)

10/2/13

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ και 7ο Αστέρι

TEXNIKH: Ημερίδες ορίων, Αθήνα - Περιφέρεια

11/2/13

12/2/13

13/2/13

14/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων / Παγκορασίδων, Αθήνα

15/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων / Παγκορασίδων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

16/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων / Παγκορασίδων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: XIV Circuit Catalano, Σαμπατέλ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική Α1 Γυναικών)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

17/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων / Παγκορασίδων, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: XIV Circuit Catalano, Σαμπατέλ

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

18/2/13

19/2/13

20/2/13

21/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παίδων / Κορασίδων – Εφήβων / Νεανίδων, Αθήνα

22/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παίδων / Κορασίδων – Εφήβων / Νεανίδων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

23/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παίδων / Κορασίδων – Εφήβων / Νεανίδων, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Spring Trophy, Μαδρίτη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική) – ΠρωτάθλημαΑ1 Γυναικών (7η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Len Trophy Γυναικών (2o παιχνίδι Προημιτελικών)

24/2/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Παίδων / Κορασίδων – Εφήβων / Νεανίδων, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Spring Trophy, Μαδρίτη

25/2/13

26/2/13

27/2/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική)

28/2/13

                                                ΜΑΡΤΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Ο Άρης Γρηγοριάδης

 

1/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Ανδρών / Γυναικών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα Α', Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική φάση)

OPEN WATER: Παγκόσμιο Κύπελλο 10 χλμ, Εϊλάτ (Ισραήλ)

2/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Ανδρών / Γυναικών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα Α', Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική φάση)

3/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες Ανδρών / Γυναικών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα Α', Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική φάση)

4/3/13

5/3/13

6/3/13

7/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα

8/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: German Open

9/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Swedish GP 2, Στοκχόλμη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: German Open

ΤΕΧΝΙΚΗ: Χειμερινοί αγώνες, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών («16», 1ο παιχνίδι) – Τσάμπιονς Καπ Γυναικών (1ο παιχνίδι Προημιτελικών) – Len Trophy Γυναικών (1ο παιχνίδι Ημιτελικών)

10/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Swedish GP 2, Στοκχόλμη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: German Open

ΤΕΧΝΙΚΗ: Χειμερινοί αγώνες Αθήνα - Θεσσαλονίκη

11/3/13

12/3/13

13/3/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών ΕΛΛΑΔΑ - Ουγγαρία

14/3/13

15/3/13

16/3/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών Ισπανία - ΕΛΛΑΔΑ

17/3/13

18/3/13

19/3/13

20/3/13

Europa Cup Ανδρών (1ος Τελικός) – Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών («16», 2ο παιχνίδι)

21/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πρωτάθλημα Ισπανίας

22/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πρωτάθλημα Ισπανίας

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

23/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πρωτάθλημα Ισπανίας

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Καπ Γυναικών (2ο παιχνίδι Προημιτελικών) – Len Trophy Γυναικών (2ο παιχνίδι Ημιτελικών)

24/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πρωτάθλημα Ισπανίας

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Χειμερινοί αγώνες10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

25/3/13

26/3/13

27/3/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών ΕΛΛΑΔΑ - Μαυροβούνιο

28/3/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική φάση)

29/3/13

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: HELLAS OPEN και 5ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική φάση)

30/3/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Amsterdam Swim Cup, Άμστερνταμ

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: HELLAS OPEN και 5ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών Κροατία - ΕΛΛΑΔΑ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Amsterdam Swim Cup, Άμστερνταμ

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: HELLAS OPEN και 5ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική φάση)

OPEN WATER: Ημερίδες 2,5χλμ και 5χλμ, Αθήνα, Θεσσαλονίκη (Κολυμβητήριο)

                                                            ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Η Κέλλυ Αραούζου με τα μετάλλια στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2012 (Πιομπίνο)

 

1/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Amsterdam Swim Cup, Άμστερνταμ

2/4/13

3/4/13

4/4/13

5/4/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Άνοιξης Β’, Γ’, Δ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Α' Φάση)

6/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων / Κορασίδων, Κίεβο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Νίκαια, πόλη Μνήμης και Θυσίας», διοργανωτής Ιάσονας Νίκαιας, Νίκαια

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Άνοιξης Β’, Γ’, Δ’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Europa Cup Ανδρών (2ος Τελικός)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Α' Φάση)

7/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων / Κορασίδων, Κίεβο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Νίκαια, πόλη Μνήμης και Θυσίας», διοργανωτής Ιάσονας Νίκαιας, Νίκαια

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Κύπελλο Άνοιξης Β’, Γ’, Δ’Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Α' Φάση)

8/4/13

9/4/13

10/4/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Len Trophy Γυναικών (1ος Τελικός)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Κύπελλο Ελλάδας (Προημιτελικά)

11/4/13

12/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «41 χρόνια Περιστέρι», διοργανωτής ΓΣ Περιστερίου, Περιστέρι

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α' και 6ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α' Φάση)

13/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «41 χρόνια Περιστέρι», διοργανωτής ΓΣ Περιστερίου, Περιστέρι

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α' και 6ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α' Φάση)

14/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «41 χρόνια Περιστέρι», διοργανωτής ΓΣ Περιστερίου, Περιστέρι

ΣΥΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α' και 6ο Αστέρι

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α' Φάση)

15/4/13

16/4/13

17/4/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1ο παιχνίδι Προημιτελικών)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική)

18/4/13

19/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Γκραν Πρι, Σαρλερουά

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Παίδων (Α' Φάση)

20/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Γκραν Πρι, Σαρλερουά

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων / Νεανίδων, Λεμεσός

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Καβάλα Τζούνιορ 2012», διοργανωτής ΝΟ Καβάλας, Καβάλα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Κύπελλο Ευρίπου», διοργανωτής ΑΚΟ Χαλκίδας, Χαλκίδα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21ή αγωνιστική) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (12η αγωνιστική)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Παίδων (Α' Φάση)

21/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Γκραν Πρι, Σαρλερουά

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων / Νεανίδων, Λεμεσός

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Καβάλα Τζούνιορ 2012», διοργανωτής ΝΟ Καβάλας, Καβάλα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Κύπελλο Ευρίπου», διοργανωτής ΑΚΟ Χαλκίδας, Χαλκίδα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’ Κατηγοριών, Άγιος Κοσμάς

ΤΕΧΝΙΚΗ: Ημερίδες ορίων, Αθήνα - Περιφέρεια

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Παίδων (Α' Φάση)

22/4/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική)

23/4/13

24/4/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Len Trophy Γυναικών (2ος Τελικός)

OPEN WATER: Παγκόσμιο Κύπελλο 10χλμ, Μεξικό

25/4/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Μίτινγκ Δρέσδης, Δρέσδη

26/4/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Μίτινγκ Δρέσδης, Δρέσδη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Καπ Γυναικών (Φάιναλ Φορ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Κορασίδων (Α' Φάση)

27/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «30ά Νιόβεια», διοργανωτής ΧΑΝΘ, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ι Δελφίνεια 2013», διοργανωτής Δελφίνια Περιστερίου, Περιστέρι

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Μίτινγκ Δρέσδης, Δρέσδη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Καπ Γυναικών (Φάιναλ Φορ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Κορασίδων (Α' Φάση)

28/4/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «30ά Νιόβεια», διοργανωτής ΧΑΝΘ, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ι Δελφίνεια 2013», διοργανωτής Δελφίνια Περιστερίου, Περιστέρι

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Μίτινγκ Δρέσδης, Δρέσδη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Κορασίδων (Α' Φάση)

29/4/13

30/4/13

            

                                                ΜΑΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Η Ευαγγελία Πλατανιώτη στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων (Βόλος 2012)

 

1/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2ο παιχνίδι Προημιτελικών)

2/5/13

3/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Diamond Swimming Race, Αμβέρσα

4/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Diamond Swimming Race, Αμβέρσα

5/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Diamond Swimming Race, Αμβέρσα

6/5/13

7/5/13

8/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (13η αγωνιστική)

9/5/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Φορτ Λοντερντέηλ (ΗΠΑ)

10/5/13

ΤΕΧΝΙΚΗ: Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών (κριτήριο πρόκρισης για την Εθνική ομάδα), Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Φορτ Λοντερντέηλ (ΗΠΑ)

11/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ «Βενιζέλεια», διοργανωτής ΝΟ Χανίων, Χανιά

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «14ο Τρόπαιο Τσετσέλεια», διοργανωτής Γλαύκος Περιστερίου, Περιστέρι

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Αχίλλεια» (προαγωνιστικά), διοργανωτής Νηρέας Λάρισας, Λάρισα

ΤΕΧΝΙΚΗ: Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών (κριτήριο πρόκρισης στην Εθνική ομάδα), Θεσσαλονίκη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ Τελική φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (14η αγωνιστική)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Φορτ Λοντερντέηλ (ΗΠΑ)

12/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ «Βενιζέλεια», διοργανωτής ΝΟ Χανίων, Χανιά

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «14ο Τρόπαιο Τσετσέλεια», διοργανωτής Γλαύκος Περιστερίου, Περιστέρι

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Αχίλλεια» (προαγωνιστικά), διοργανωτής Νηρέας Λάρισας, Λάρισα

ΤΕΧΝΙΚΗ: Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών (κριτήριο πρόκρισης στην Εθνική ομάδα), Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Φορτ Λοντερντέηλ (ΗΠΑ)

13/5/13

14/5/13

15/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Α’ φάση πλέι οφ)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πόζναν

16/5/13

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πόζναν

17/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ «Ακρόπολις», Αθήνα

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πόζναν

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Φάιναλ Φορ Κυπέλλου Ελλάδας

18/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ «Ακρόπολις», Αθήνα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Αχίλλεια», διοργανωτής Νηρέας Λάρισας, Λάρισα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Λευκός Πύργος» (προαγωνιστικά), διοργανωτές Δήμος – ΠΕΚΔΜ, Θεσσαλονίκη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πόζναν

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Φάιναλ Φορ Κυπέλλου Ελλάδας

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Α’ φάση πλέι οφ)

19/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίιτινγκ «Ακρόπολις», Αθήνα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Αχίλλεια», διοργανωτής Νηρέας Λάρισας, Λάρισα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Λευκός Πύργος» (προαγωνιστικά), διοργανωτές Δήμος – ΠΕΚΔΜ, Θεσσαλονίκη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πόζναν

20/5/13

21/5/13

22/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Τελική φάση πλέι οφ) – Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Α’ φάση πλέι οφ)

23/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ Τελική φάση)

24/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Πράγα 2013», Πράγα

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Σαβόνα

25/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Πράγα 2013», Πράγα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Μακεδονικοί αγώνες», διοργανωτής ΠΕΚΔΜ, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ιωνικοί αγώνες» (προαγωνιστικά), διοργανωτής ΟΕΑΝΑ Βόλου, Βόλος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «8α Πρώτεια 2013» (25μ.), διοργανωτής Πρωτέας Λαμίας, Λαμία

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Σαβόνα

26/5/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Πράγα 2013», Πράγα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Μακεδονικοί αγώνες», διοργανωτής ΠΕΚΔΜ, Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ιωνικοί αγώνες» (προαγωνιστικά), διοργανωτής ΟΕΑΝΑ Βόλου, Βόλος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «8α Πρώτεια» (25μ.), διοργανωτής Πρωτέας Λαμίας, Λαμία

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Σαβόνα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ Τελική Φάση)

27/5/13

28/5/13

29/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελική φάση πλέι οφ)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

30/5/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

31/5/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Φάιναλ Φορ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Del Castello, Μπελινζόνα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α' - Β', Γ' - Δ', ΟΠΕΝ

                                                            ΙΟΥΝΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Ο Στέφανος Παπαρούνας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου (2012)

 

1/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελική φάση πλέι οφ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Φάιναλ Φορ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Del Castello, Μπελινζόνα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α' - Β', Γ' - Δ', ΟΠΕΝ

2/6/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Del Castello, Μπελινζόνα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α' - Β', Γ' - Δ', ΟΠΕΝ

3/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών(Super Final)

4/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών (Super Final)

5/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελική φάση πλέι οφ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών (Super Final)

6/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών (Super Final)

7/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών (Super Final)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων και 1-4ο Αστέρι

8/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελική φάση πλέι οφ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Γυναικών (Super Final)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Μονακό, Μονακό

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ρέστεια» (προαγωνιστικά και βετεράνων), διοργανωτής ΑΟ Π. Φαλήρου, Παλαιό Φάληρο

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων και 1-4ο Αστέρι

9/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Τελική φάση πλέι οφ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Μονακό, Μονακό

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Ρέστεια» (προαγωνιστικά και βετεράνων), διοργανωτής ΑΟ Π. Φαλήρου, Παλαιό Φάληρο

 ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων και 1-4ο Αστέρι

10/6/13

11/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών (Super Final)

12/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών (Super Final)

13/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World LeagueΑνδρών (Super Final)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Sette Colli, Ρώμη

14/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών (Super Final)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Sette Colli, Ρώμη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α' Φάση)

15/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών (Super Final)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μίτινγκ Sette Colli, Ρώμη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Τζελάτεια», διοργανωτής ΝΟ Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη

OPEN WATER: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών και Εφήβων / Νεανίδων

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α' Φάση)

16/6/13

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: World League Ανδρών (Super Final)

OPEN WATER: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών και Εφήβων / Νεανίδων

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «Τζελάτεια», διοργανωτής ΝΟ Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α' Φάση)

17/6/13

18/6/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών, Ροστόκ

19/6/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

20/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Καταδύσεις)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

21/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «12α Τσίτεια» (προαγωνιστικά), διοργανωτής Ποσειδών Ιλισίων, Ιλίσιο

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β'

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Α' Φάση)

22/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «12α Τσίτεια» (προαγωνιστικά), διοργανωτής Ποσειδών Ιλισίων, Ιλίσιο

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Α' Φάση)

23/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «12α Τσίτεια» (προαγωνιστικά), διοργανωτής Ποσειδών Ιλισίων, Ιλίσιο

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Καζάν

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Α' Φάση)

24/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

25/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

26/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

27/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

28/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Ανδρών «Σαμαρτζίδης Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ουγγαρία, Ιταλία, Ισπανία)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Ιταλία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Β' Φάση)

29/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Ανδρών «Σαμαρτζίδης Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ουγγαρία, Ιταλία, Ισπανία)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μεσογειακό Κύπελλο, Σαν Μαρίνο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών, Περιφέρεια

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Εθνικό πρωτάθλημα Λουξεμβούργου, Λουξεμβούργο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «12α Τσίτεια», διοργανωτής Ποσειδών Ιλισίων, Ιλίσιο

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Ιταλία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Β' Φάση)

30/6/13

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ, Μερσίνη (Υδατοσφαίριση, Καταδύσεις)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Ανδρών «Σαμαρτζίδης Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ουγγαρία, Ιταλία, Ισπανία)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μεσογειακό Κύπελλο, Σαν Μαρίνο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών, Περιφέρεια

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Εθνικό πρωτάθλημα Λουξεμβούργου, Λουξεμβούργο

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: «12α Τσίτεια», διοργανωτής Ποσειδών Ιλισίων, Ιλίσιο

OPEN WATER: «Καβάλα 2013» (5χλμ), διοργανωτής ΟΘΑ Καβάλας, Καβάλα

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Γκραν Πρι FINA, Ιταλία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Β' Φάση)

                                                            ΙΟΥΛΙΟΣ

 

ΦΩΤΟ: Η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Γυναικών στο βάθρο (αργυρό μετάλλιο) του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2012 (Αϊντχόφεν)

 

1/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

2/7/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

3/7/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

4/7/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Μεσογειακό Κύπελλο, Ανδόρα

5/7/13

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΤΕΧΝΙΚΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Λάρισα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Γυναικών «Θέτις Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ολλανδία, Ισπανία, Ιταλία)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (πλέι οφ - πλέι άουτ Α' Γύρος)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Παίδων (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Κορασίδων (Τελική Φάση)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Μεσογειακό Κύπελλο, Ανδόρα

6/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινές Ημερίδες Κατηγοριών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΤΕΧΝΙΚΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Λάρισα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Γυναικών «Θέτις Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ολλανδία, Ισπανία, Ιταλία)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (πλέι οφ - πλέι άουτ Α' Γύρος)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Παίδων (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Κορασίδων (Τελική Φάση)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Μεσογειακό Κύπελλο, Ανδόρα

7/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινές Ημερίδες Κατηγοριών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Περιφέρεια

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΤΕΧΝΙΚΗ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Λάρισα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Γυναικών «Θέτις Καπ» (ΕΛΛΑΔΑ, Ολλανδία, Ισπανία, Ιταλία)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (πλέι οφ - πλέι άουτ Α' Γύρος)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Α' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Β' Ανδρών (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρτάθλημα Παίδων (Β' Φάση)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική Φάση)

8/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

9/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

10/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

11/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Βαλκανικοί αγώνες Νέων, Τουρκία

12/7/13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων, Πόζναν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πανεπιστημιάδα, Καζάν

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θερινοί αγώνες 9, 10, 11, 12 ετών, Αθήνα – Θεσσαλονίκη

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Βαλκανικοί αγώνες Νέων, Τουρκία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Καμπ Εθνικών ομάδων Ουγγαρίας – ΕΛΛΑΔΑΣ, Ουγγαρία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Τουρνουά Γυναικών Ολλανδία (Ολλανδία, ΕΛΛΑΔΑ, ΗΠΑ, Καναδάς), Ολλανδία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Πρωτάθλημα Εφήβων (Τελική Φάση