ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Τρίτη σερί χρονιά τροπαιούχος ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 9-5 τον ΝΟ Βουλιαγμένης στον τελικό (photos)

  21.04.2019 20:25       492

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας επιβεβαίωσε την κυριαρχία του στην ηλικιακή κατηγορία των Νέων Ανδρών, καθώς κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή και το 2019, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Σε ένα κατάμεστο κολυμβητήριο στο Χαϊδάρι, την Κυριακή (21/4) το απόγευμα, τα παιδιά του ΑΝΟΓ και του Δημήτρη Μάζη νίκησαν με 9-5 τον ΝΟ Βουλιαγμένης στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης και σήκωσαν το τρόπαιο, επιβάλλοντας τον ρυθμό τους από το δεύτερο οκτάλεπτο.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5-9

Οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 1-4, 2-2.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μάριος Κάσδαγλης): Ανδρεάδης, Ηλιόπουλος Ηλ., Σταμέλος, Καλογερόπουλος 1, Κουρούβανης Ν. 1, Δήμου 1, Βλάσσης, Χριστοφορίδης 1, Τσαταλιός, Παπανικολάου Γ. 1, Παπάκος Κ., Τρουλής, Μάμαλης, Γκανάτσιος, Ζώρζος.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Ηλιόπουλος Ν., Μάγγος, Παπαγεωργίου Β., Ατιέ, Γαλάνης 1, Λεμπέσης 2, Μπραϊμης 2, Δίκος, Χαλυβόπουλος Ιπ., Χαϊδόπουλος Ελ., Παπανικολάου Ν. 4, Περόπουλος, Τσιώνος, Γεμελος, Καραχριστοδούλου.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Την 3η θέση πήρε ο Απόλλων Σμύρνης, που για πρώτη φορά στην ιστορία του βρέθηκε τόσο ψηλά σε ηλικιακό πρωτάθλημα, καθώς νίκησε στον μικρό τελικό το Παλαιό Φάληρο με 6-5.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 5-6

Οκτάλεπτα: 1-2, 0-2, 1-1, 3-1.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Μητράκης, Γωνιωτάκης 2, Δήμος 1, Κόκκινος, Κουρκόρ, Κοντονής, Κουρμελές, Τσαβαρής, Μαλανδράκης 2, Κατσαγούνος Γ., Μοσχοβέλης, Δήμου Δ., Δραγώνας, Μανδαλιός, Αθυμαρίτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Ιντζές): Χαϊδόπουλος, Αλαμάνος 2, Γιάνναρης, Τζιατζής, Μαυρωτάς Άρ., Νικολακάκης 1, Ξανθόπουλος 1, Πεινασμένος, Γκίρης, Μπαμπανίκας, Γραμματικός 2, Γκαράνης, Μπακιάσι, Πανάρετος, Παπαδημητρόπουλος.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της Τελικής φάσης: 1. ΑΝΟ Γλυφάδας, 2. ΝΟ Βουλιαγμένης, 3. Απόλλων Σμύρνης, 4. Παλαιό Φάληρο, 5. ΠΑΟΚ, 6. Ολυμπιακός, 7. ΝΟ Πατρών, 8. ΑΕ Χαϊδαρίου, 9. ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής