ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών

Βγήκαν οι ομάδες της τελικής φάσης

  29.01.2012 22:36       1097

Ολοκληρώθηκαν σήμερα οι αγώνες της Προκριματικής (Α’) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών και στους τέσσερις ομίλους και έγιναν γνωστές οι δέκα ομάδες που πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση, την Τελική.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα, οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους της διοργάνωσης και οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη (Τελική) φάση.

1.ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΛΑΚΚΩΜΑ):

Σημερινά Αποτελέσματα: 4η Αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 11-4, Ηρακλής – Μακεδονικός 17-2, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 18-4. 5η Αγωνιστική: Πανσερραϊκός – Ηρακλής 6-16, Μακεδονικός – ΝΟ Λάρισας 2-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 6-17.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)    

1.    Ηρακλής (93-20) 15
2.    ΝΟ Λάρισας (66-34) 12
3.    ΠΑΟΚ (56-48) 9
4.    ΑΠΣ Οξυγόνο (41-63) 6
5.    Πανσερραϊκός (23-49) 3
6.    Μακεδονικός (21-86) 0

** Προκρίθηκαν οι Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας και ΠΑΟΚ.

2. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο ΧΑΝΙΩΝ):

Σημερινά Αποτελέσματα: 2η Αγωνιστική: ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 7-8. 3η Αγωνιστική: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1.    ΝΟ Ρεθύμνου (24-7) 6
2.    ΝΟ Χανίων (11-15) 3
3.    ΝΟ Αγ. Νικολάου (11-24) 0

** Προκρίθηκε ο ΝΟ Ρεθύμνου.    

3.Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

Σημερινά Αποτελέσματα: 4η Αγωνιστική: Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 14-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 19-2, Πανιώνιος – ΝΕ Λαμίας 13-2. 5η Αγωνιστική: Νηρέας Χαλ. – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-17, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 5-18, ΝΕ Λαμίας – Ολυμπιακός 3-21.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1.    ΝΟ Βουλιαγμένης (80-17) 15
2.    Ολυμπιακός (73-31) 12
3.    Πανιώνιος (59-37) 9
4.    Νηρέας Χαλ. (30-60) 6
5.    ΝΟ Χίου (38-67) 3
6.    ΝΕ Λαμίας (15-83) 0

** Προκρίθηκαν οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός και Πανιώνιος.

4.Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ)

Σημερινά Αποτελέσματα: 4η Αγωνιστική: Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Ηλιούπολης 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός Νίκαιας 8-6. 5η Αγωνιστική: Εθνικός ΟΦΠΦ – Τρίτων Αμαρουσίου 3-21, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-14.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1.    Τρίτων Αμαρουσίου (61-11) 12
2.    ΑΝΟ Γλυφάδας (38-24) 9
3.    Ιωνικός (34-34) 6
4.    Εθνικός ΟΦΠΦ (19-49) 3
5.    ΓΣ Ηλιούπολης (9-43) 0

** ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ οι Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΝΟ Γλυφάδας και Ιωνικός.

ΟΙ ΔΕΚΑ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΛΗΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ

Ετσι, οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν στην Β’ φάση (τελική) φάση είναι: Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρ., ΑΝΟ Γλυφάδας και Ιωνικός. Η τελική φάση θα γίνει 22-24 Μαρτίου. Η κλήρωση της τελικής φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 22 Φεβρουαρίου στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Από το Γραφείο ΤΥΠΟΥ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΡΑΚΗΣ