ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Κ17) / Β’ ΦΑΣΗ

Βγήκαν οι πρώτες προκρίσεις

  16.03.2024 23:47       3258

Πλήρης αγωνιστική δράση υπήρξε το Σάββατο (16/3) και στους εννέα Ομίλους της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17), καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες και στους Ομίλους που δεν είχαν κάνει πρεμιέρα την Παρασκευή. Σε τρεις Ομίλους, εξάλλου, ολοκληρώθηκαν οι αγώνες κι έτσι προέκυψαν οι πρώτες προκρίσεις για τη Γ' φάση (17-19/5).

Σημειώνουμε ότι από τη Β' στη Γ' φάση δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση στη βαθμολογία των Ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και η Τελική βαθμολογία σε αυτούς που έχουν ολοκληρωθεί οι αγώνες (όπου φαίνεται και ποιες ομάδες έχουν προκριθεί):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Παναθηναϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης 18-4, ΣΚ Ροή - ΑΕΚ 31-4.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 10-10, Ηλυσιακός - Εθνικός Πειραιά 17-6.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Χίου 17-12, ΝΟ Βουλιαγμένης - Νηρέας Γέρακα 9-4.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Παλαιό Φάληρο - Ιωνικός 15-8, ΑΝΟ Γλυφάδας - ΑΕ Χαϊδαρίου 21-2, Ιωνικός - ΑΝΟ Γλυφάδας 6-13, ΑΕ Χαϊδαρίου - Παλαιό Φάληρο 5-19.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. Ιωνικός 3

............................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Μίλων - ΓΣ Περιστερίου 5-19, ΝΟ Πατρών - Υδραϊκός 14-5, ΝΟ Πατρών - ΓΣ Περιστερίου 11-5, Υδραϊκός - Μίλων 12-6.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήρια Χανίων, Ηρακλείου):

ΟΦΗ - Ακαδημία Ηρακλείου 13-7.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ (Κολυμβητήριο Αργοστολίου):

ΚΕ Κοζάνης - ΠΑΟΚ 4-28, ΝΑΟ Κέρκυρας - Ποσειδών Ληξουρίου 20-5, ΠΑΟΚ - ΝΑΟ Κέρκυρας 12-7, Ποσειδών Ληξουρίου - ΚΕ Κοζάνης 12-9.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Ποσειδών Ληξουρίου 3

....................................

4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Κολυμβητήριο Καβάλας):

ΝΟΘΑ Καβάλας - Άρης Θεσσαλονίκης 7-23, Νέος Ηρακλής - ΟΦΘ 8-16, ΝΟΘΑ Καβάλας - ΟΦΘ 4-20, Άρης Θεσσαλονίκης - Νέος Ηρακλής 18-2.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

ΝΟ Λάρισας - Νηρέας Καρδίτσας 19-3, Διώνη - ΟΥΚ Βόλου 3-22, Νηρέας Καρδίτσας - Διώνη 10-21, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 8-13.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Λάρισας 9

2. ΟΥΚ Βόλου 6

3. Διώνη 2

................................

4. Νηρέας Καρδίτσας 0

Σ.Σ.: Η Διώνη έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Δείτε τα αποτελέσματα της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Β' φάσης του πρωταθλήματος Εφήβων (Κ17) ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής