ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Χάλκινη η Εθνική μας ομάδα Παίδων στο Βελιγράδι

18.08.2013 13:25       976

ΦΩΤΟ: Η Εθνική μας ομάδα Παίδων στο τουρνουά του Βελιγραδίου

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Παίδων στο τουρνουά του Βελιγραδίου, νικώντας με 10-8 την Ιταλία στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Ολοκλήρωσε έτσι με επιτυχία την παρουσία της σ’ αυτό το σπουδαίο τουρνουά όπου μετείχαν κορυφαίες εθνικές ομάδες.

Η Εθνική μας , με αντεπίθεση από το δεύτερο 8λεπτο, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο τρίτο και έφτασε στη νίκη, διευρύνοντας μάλιστα τη διαφορά στην τελευταία περίοδο

Τα 8λεπτα του μικρού τελικού: 5-3, 1-2, 0-2, 2-3

Τα γκολ της Εθνικής μας ομάδας που κοουτσάρισε ο Νίκος Βενετόπουλος με βοηθό τον Γιώργο Φράγκο: Αλεξίου 4, Γαρδίκας 3, Μπερτόλης 2, Καλαργυρός 1.

Η Εθνική μας ομάδα στο τουρνουά του Βελιγραδίου νίκησε 8-6 τη Σερβία, 12-9 την Ουγγαρία και 15-4 την δεύτερη ομάδα της Σερβίας. Αναδείχθηκε ισόπαλη (6-6) με την Κροατία και ηττήθηκε 10-11 από τη Γερμανία και 8-15 από το Μαυροβούνιο στον ημιτελικό.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής