ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών

Ξεχωρίζουν οι ομάδες για την πρόκριση

  28.01.2012 23:15       1398

Ξεχωρίζουν σιγά σιγά οι ομάδες που θα πάρουν την πρόκριση στην επόμενη (τελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών μετά και τη διεξαγωγή των σημερινών αγωνιστικών στους τέσσερις ομίλους. Οι οριστικές κατατάξεις θα βγουν από τις δυο αυριανές (Κυριακή 29/1) αγωνιστικές των ομίλων.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το αυριανό πρόγραμμα σε όλους τους ομίλους:

1.ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΛΑΚΚΩΜΑ):

Σημερινά Αποτελέσματα: 2η Αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 18-6, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-12, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 21-8. 3η Αγωνιστική: Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΠΑΟΚ 11-7, ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 1-18.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγ.)

1.    Ηρακλής (60-12) 9
2.    ΑΠΣ Οξυγόνο (31-28) 6
3.    Λάρισα (24-28) 6
4.    ΠΑΟΚ (28-38) 3
5.    Πανσερραϊκός (13-22) 3
6.    Μακεδονικός (17-45) 0

** Θυμίζουμε ότι ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε την πρώτη αγωνιστική (χθες Παρασκευή) και το παιχνίδι του με τον ΝΟ Λάρισας καταλογίστηκε υπέρ της λαρισινής ομάδας με 5-0.

Το Αυριανό Πρόγραμμα (Κυριακή 29/1): 4η Αγωνιστική: 10:00 ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός, 11:30 Ηρακλής – Μακεδονικός, 13:00 ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο. 5η Αγωνιστική: 15:30 Πανσερραϊκός – Ηρακλής, 19:00 Μακεδονικός – ΝΟ Λάρισας, 20:30 ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ.

2. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο ΧΑΝΙΩΝ):

Σημερινό Αποτέλεσμα: 1η Αγωνιστική: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 3-8.

Το Αυριανό Πρόγραμμα (Κυριακή 29/1): 2η Αγωνιστική: 12:00 ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων. 3η Αγωνιστική: 18:00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου.

3. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ):

Σημερινά Αποτελέσματα: 2η Αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 18-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 14-5. 3η Αγωνιστική: ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-10, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 9-13, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-20.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγ.)

1.    ΝΟ Βουλιαγμένης (44-14) 9
2.    Ολυμπιακός (38-25) 6
3.    Νηρέας Χαλ. (26-29) 6
4.    ΝΟ Χίου (31-30) 3
5.    Πανιώνιος (28-30) 3
6.    ΝΕ Λαμίας (10-49) 0

Το Αυριανό Πρόγραμμα (Κυριακή 29/1): 4η Αγωνιστική: 10:00 Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλ., 11:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου, 12:00 Πανιώνιος – ΝΕ Λαμίας. 5η Αγωνιστική: 17:30 Νηρέας Χαλ. – ΝΟ Βουλιαγμένης, 18:30 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 19:30 ΝΕ Λαμίας – Ολυμπιακός.

4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ):

Σημερινά Αποτελέσματα: 2η Αγωνιστική: Ιωνικός Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός ΟΦΠΦ 13-3. 3η Αγωνιστική: ΓΣ Ηλιούπολης – Εθνικός ΟΦΠΦ 2-7, Ιωνικός Νίκαιας – Τρίτων Αμαρουσίου 4-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.    Τρίτων Αμαρουσίου (29-7) 6 (2 αγ.)
2.    Ιωνικός Νίκαιας (28-26) 6 (3 αγ.)
3.    ΑΝΟ Γλυφάδας (16-17) 3 (2 αγ.)
4.    Εθνικός ΟΦΠΦ (16-28) 3 (3 αγ.)
5.    ΓΣ Ηλιούπολης (7-18) 0 (2 αγ.)

Το Αυριανό Πρόγραμμα (Κυριακή 29/1): 4η Αγωνιστική: 10:00 Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Ηλιούπολης, 11:00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός Νίκαιας. 5η Αγωνιστική: 19:00 Εθνικός ΟΦΠΦ – Τρίτων Αμαρουσίου, 20:00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας.  

** Να σημειώσουμε ότι από τους ομίλους 1., 3. και 4. προκρίνονται οι τρεις πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογίας, ενώ από τον όμιλο των Χανίων (2.) μόνο η πρώτη.

Από το Γραφείου ΤΥΠΟΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΡΑΚΗΣ