ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός 25-3 το ΝΟ Ρεθύμνου στον Πειραιά

10.02.2018 19:07       720

Την νικηφόρα πορεία του συνέχισε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 25-3 του ΝΟ Ρεθύμνου στον Πειραιά και συνέχισε με το απόλυτο των νικών την Γ' Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε με 4-0 στην πρώτη περίοδο. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 11-2 και οι πρωταθλήτριες Ελλάδος, συνέχισαν με αμείωτο ρυθμό, φτάνοντας στο τελικό 25-3.

Για τον Ολυμπιακό σκόραραν 9 διαφορετικές παίκτριες, ενώ πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ασημάκη με επτά γκολ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟ 25-3

Οκτάλεπτα: 4-0, 7-2, 7-1, 7-0

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε., Έγκενς 3, Ελευθεριάδου 1, Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 7, Πλευρίτου Μ. 3, Έμολο 3, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά 1, Σταματοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Φουντωτού

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Σαφέτη 1, Καριπίδου Μελίνα 1, Συριανόγλου, Φαρμάκη, Γαβαλά, Γαγάνη, Στρατιδάκη, Πέττα, Φαρμάκη Ε. 1, Ευθυμίου, Καριπίδου Η.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Σαρρής

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος