ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νίκησε και τον Νηρέα με δυσκολία ο ΑΝΟΓ, 12-10 στη Γλυφάδα

17.02.2018 17:20       1194

Μια ακόμη νίκη πανηγύρισε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, στην 5η αγωνιστική της Γ' Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, επικρατώντας με 12-10 του Νηρέα Χαλανδρίου στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας.

Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή προηγήθηκε με 2-0 στο ξεκίνημα αλλά η ομάδα της Κατερίνας Οικονομοπούλου (η Ευτυχία Καραγιάννη ήταν τιμωρημένη) ισοφάρισε σε 2-2 και ενώ ξαναβρέθηκε πίσω στο σκορ ισοφάρισε εκ νέου σε 3-3. Το ματς ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο και το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τον ΑΝΟΓ μπροστά στο σκορ με 6-5.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι διεύρυναν το προβάδισμα διαμορφώνοντας το 9-6, για να μειώσει στην τελευταία περίοδο ο Νηρέας σε 11-10, παρότι τελικά δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο. Πρώτες σκόρερ του αγώνα οι Λούδη, Μαυρέλου και Δούλη που πέτυχαν από τρία τέρματα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-10

Οκτάλεπτα: 3-3, 3-2, 3-1, 3-4

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Ζοφώλη, Κανετίδου 2, Ελληνιάδη 1, Λούδη 3, Μαμόγλου, Κόλλια 2, Παπαναστασίου Άνθια 1, Γρηγοροπούλου, Ακριτίδου 2, Κολτσίδα, Κολιτσοπούλου, Κολοκοτρώνη, Αρχοντάκη, Κοντονή 1, Γιαννοπούλου

Νηρέας Χαλανδρίου (Κατερίνα Οικονομοπούλου): Στρατάκου Νεφέλη, Τετζαλίδου 2, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά 2, Μαστρόκαλου, Μαυρέλου 3, Μπόβαλη, Χιλ Σόρλι Μπλάνκα, Δούλη 3, Εξαρχάκου Σταυρούλα, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Τορνάρου, Στρατάκου Αντιγόνη

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης