ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Κ17) / Β’ ΦΑΣΗ

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Γ’ φάση (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

  17.03.2024 21:57       3348

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (17/3) οι αγώνες και στους υπόλοιπους Ομίλους της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) και συμπληρώθηκε το παζλ των ομάδων που προκρίνονται στην επόμενη (Γ') φάση (17-19/5).

Σημειώνουμε ότι από τη Β' στη Γ' φάση δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία θέση στη βαθμολογία των Ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι Τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων (όπου φαίνεται και ποιες ομάδες έχουν προκριθεί):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 20-1, ΓΣ Ηλιούπολης - ΣΚ Ροή 8-4, ΑΕΚ - ΓΣ Ηλιούπολης 4-12, ΣΚ Ροή - Παναθηναϊκός 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

3. ΣΚ Ροή 3

.............................

4. ΑΕΚ 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ολυμπιακός - Εθνικός Πειραιά 26-3, Πανιώνιος - Ηλυσιακός 19-6, Εθνικός Πειραιά - Πανιώνιος 4-32, Ηλυσιακός - Ολυμπιακός 2-24.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 7

2. Πανιώνιος 7

3. Ηλυσιακός 3

........................

4. Εθνικός Πειραιά 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

 ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Χίου 14-6, Νηρέας Γέρακα - ΝΕ Πατρών 12-13, ΝΟ Χίου - Νηρέας Γέρακα 12-16, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Βουλιαγμένης 8-27.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

..............................

4. ΝΟ Χίου 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Οι αγώνες του Ομίλου είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. Ιωνικός 3

............................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου - Υδραϊκός 13-8, Μίλων - ΝΟ Πατρών 5-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Υδραϊκός 3

............................

4. Μίλων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήρια Χανίων, Ηρακλείου):

ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 6-10, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Χανίων 4-22, ΝΟ Ρεθύμνου - Ακαδημία Ηρακλείου 7-6, ΝΟ Χανίων - ΟΦΗ 22-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. ΟΦΗ 3

..........................

4. Ακαδημία Ηρακλείου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ (Κολυμβητήριο Αργοστολίου):

Οι αγώνες του Ομίλου είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Ποσειδών Ληξουρίου 3

....................................

4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Κολυμβητήριο Καβάλας):

ΟΦΘ - Άρης Θεσσαλονίκης 4-7, Νέος Ηρακλής - ΝΟΘΑ Καβάλας 11-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης Θεσσαλονίκης 9

2. ΟΦΘ 6

3. Νέος Ηρακλής 3

...............................

4. ΝΟΘΑ Καβάλας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

Οι αγώνες του Ομίλου είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Λάρισας 9

2. ΟΥΚ Βόλου 6

3. Διώνη 2

................................

4. Νηρέας Καρδίτσας 0

Σ.Σ.: Η Διώνη έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ και της Παρασκευής ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής