ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Κ17) / Α' ΦΑΣΗ

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β' φάση (αποτελέσματα, βαθμολογίες ομίλων)

  05.12.2021 22:13       1917

Με την ολοκλήρωση των αγώνων των 11 Ομίλων της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων την Κυριακή (5/12) το βράδυ (εκκρεμούν δύο αγώνες στον Ε' Όμιλο που θα γίνουν τη Δευτέρα, αλλά δεν επηρεάζουν τις προκρίσεις), αναδείχθηκαν οι 42 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄φάση (28-30/12) της διοργάνωσης. Θυμίζουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους (από κάθε Όμιλο δεν προκρίνεται μόνο η ομάδα που είναι κάτω από τη γραμμή, τελευταία):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός - Ηλυσιακός 22-2, Τρίτων Αμαρουσίου - ΑΟ Καστέλλας 3-12, ΝΟ Χίου - Ολυμπιακός 2-19, Ηλυσιακός - Τρίτων Αμαρουσίοου 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Χίου 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΑΟ Καστέλλας 3

..................................

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ηλιούπολης):

Παναθηναϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης 12-8, Νηρέας Γέρακα - ΑΕΚ 21-3, Μίλων - Παναθηναϊκός 1-21, ΓΣ Ηλιούπολης - Νηρέας Γέρακα 13-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. Νηρέας Γέρακα 6

4. Μίλων 3

..................................

5. ΑΕΚ 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Χαλκίδας - Απόλλων Σμύρνης 5-13, ΝΟ Βουλιαγμένης - Ιωνικός 17-4, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΝΟ Χαλκίδας 16-5, Απόλλων Σμύρνης - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ιωνικός 9

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

..................................

5. ΝΟ Χαλκίδας 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου - Τρίαινα Βούλας 22-4, Άρης Νίκαιας - ΑΟ Πετρούπολης 5-13, Πανιώνιος - Νηρέας Χαλανδρίου 17-8, Τρίαινα Βούλας - Άρης Νίκαιας 8-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 12

2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

3. ΑΟ Πετρούπολης 6

4. Άρης Νίκαιας 3

.........................................

5. Τρίαινα Βούλας 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΝΟ Καλαμακίου - ΑΝΟ Αργυρούπολης 10-2, Υδραϊκός - ΓΣ Περιστερίου 15-11, ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Καλαμακίου 14-2, Εθνικός Πειραιά - Υδραϊκός 6-10.

Η Βαθμολογία:

1. Υδραϊκός 12 (4 αγ.)

2. ΓΣ Περιστερίου 6 (3 αγ.)

3. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.)

4. ΝΟ Καλαμακίου 3 (3 αγ.)

.........................................

ΑΝΟ Αργυρούπολης 0 (3 αγ.)

Τη Δευτέρα (6/12) στο κολ. Αλίμου: 21.00 ΑΝΟ Αργυρούπολης - ΓΣ Περιστερίου, 22.00 ΝΟ Καλαμακίου - Εθνικός Πειραιά (ότι κι αν συμβεί ο ΑΝΟ Αργυρούπολης δεν αποφεύγει την τελευταία θέση).

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

ΠΕΚΕΒ - ΑΝΟ Γλυφάδας 5-16, Παλαιό Φάληρο - ΣΚ Ροή 8-3, ΑΝΟ Γλυφάδας - Παλαιό Φάληρο 7-10, ΣΚ Ροή - ΠΕΚΕΒ 17-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΣΚ Ροή 3

....................................

4. ΠΕΚΕΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΟΦΘ 8-20, Ποσειδών Ορεστιάδας - ΟΘΑ Καβάλας 7-14, ΟΦΘ - Ποσειδών Ορεστιάδας 21-9, ΟΘΑ Καβάλας - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΟΘΑ Καβάλας 6

3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3

............................................

4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης - Άρης 1-21, ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Φοίβος 20-5, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΚΕ Κοζάνης 3-9, Άρης - ΠΑΟΚ 5-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. ΚΕ Κοζάνης 2

.............................

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Σ.Σ.: Η ΚΕ Κοζάνης έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Αγ. Νικολάου - Ακαδημία Ηρακλείου 4-8, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 2-9, ΟΦΗ - ΝΟ Αγ. Νικολάου 14-2, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Ρεθύμνου 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΟΦΗ 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Ακαδημία Ηρακλείου 3

......................................

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας - ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΕΑΝΑΒ - ΝΟ Λάρισας 1-19, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 30-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. ΟΕΑΝΑΒ 3

4. Νίκη Βόλου 0

...........................

5. Νηρέας Λαμίας -

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 5-10, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 4-15, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 15-12, ΝΟ Πατρών - ΝΑΟ Κέρκυρας 14-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Ναυπλίου 3

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

.............................

5. ΝΟ Καλαμάτας -

Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ.

Δείτε τα αποτελέσματα της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Β' φάση του πρωταθλήματος Εφήβων (Κ17) θα διεξαχθεί 28-30/12/2021. Η κλήρωση της Β' φάσης θα γίνει την Τετάρτη (8/12).

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής