ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15) / Β' ΦΑΣΗ

Οι προκρίσεις από άλλους τέσσερις Ομίλους

  09.03.2023 00:38       1430

Ολοκληρώθηκαν το προηγούμενο τριήμερο (μέχρι και την Τετάρτη 8/3 το βράδυ) οι αγώνες σε τέσσερις ακόμα Ομίλους (από τους εννέα συνολικά) της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15) κι έτσι σφραγίστηκαν άλλα δώδεκα εισιτήρια πρόκρισης για τη Γ' φάση (7-9/4). Θυμίζουμε ότι από την περασμένη Κυριακή (5/3) είχαν ολοκληρωθεί οι αγώνες σε άλλους τρεις Ομίλους και είχαν επιτευχθεί έξι ακόμα προκρίσεις. Το παζλ των προκρίσεων θα συμπληρωθεί την Παρασκευή (10/3) με την πρόκριση έξι ακόμα ομάδων από δύο Ομίλους (περνούν συνολικά 24).

Δείτε τα αποτελέσματα του τριημέρου και τις τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις Ομίλους, που δείχνουν και τις νέες προκρίσεις (υπενθυμίζουμε ότι στη Γ' φάση προκρίνονται οι τρεις πρώτοι στην τελική βαθμολογία των Ομίλων με πέντε και έξι ομάδες και οι δύο πρώτοι σε αυτές των Ομίλων με τέσσερις ομάδες):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος - Απόλλων Σμύρνης 20-2, Νηρέας Γέρακα - Νηρέας Χαλανδρίου 13-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Πανιώνιος 9

3. Νηρέας Γέρακα 6

....................................

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Υδραϊκός - ΝΟ Καλαμακίου 16-0, Μίλων - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-15, ΓΣ Περιστερίου - Μίλων 9-6, ΝΟ Βουλιαγμένης - Υδραϊκός 16-1, ΝΟ Καλαμακίου - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΓΣ Περιστερίου 9

3. Υδραϊκός 6

...................................

4. Μίλων 3

5. ΝΟ Καλαμακίου 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πετρούπολης, Νίκαιας, Ιλίσιο):

Ιωνικός - ΑΟ Πετρούπολης 14-2, Ηλυσιακός - Ολυμπιακός 8-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ιωνικός 9

3. Ηλυσιακός 6

............................

4. ΑΟ Πετρούπολης 3

5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Πύρρος Ιωαννίνων - Ποσειδώνας Ληξουρίου 6-5, Άρης - ΠΑΣ Φοίβος 17-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 12

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

....................................

4. Πύρρος Ιωαννίνων 3

5. Ποσειδών Ληξουρίου 0

Τις προκρίσεις που είχαν σφραγιστεί από την περασμένη Κυριακή μπορείτε να τις δείτε ΕΔΩ.

Οι αγώνες της Β' φάσης ολοκληρώνονται την Παρασκευή (10/3) στους δύο αναπομείναντες Ομίλους, Θεσσαλονίκης και Βόλου.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Β' φάσης ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ Γιάννης Κορακής