ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15) / Β' ΦΑΣΗ

Οι πρώτες προκρίσεις με την ολοκλήρωση των αγώνων σε τρεις Ομίλους

  06.03.2023 00:45       2147

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (5/3) οι αγώνες σε τρεις από τους εννέα Ομίλους της Β' φάσης (Κρήτης, Πάτρας, Χίου) του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15) και σφραγίστηκαν τυπικά τα έξι πρώτα εισιτήρια πρόκρισης στη Γ' φάση.

Στους υπόλοιπους έξι Ομίλους οι αγώνες θα ολοκληρωθούν σταδιακά τις επόμενες ημέρες (έως και τις 10/3) και θα συμπληρωθεί το παζλ των προκρίσεων. Να σημειώσουμε ότι προκρίνονται στη Γ'΄φάση οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογίας σε Ομίλους των τεσσάρων ομάδων και οι τρεις πρώτες σε Ομίλους των πέντε και των έξι ομάδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής σε όλους τους Ομίλους και οι βαθμολογίες σε αυτούς που ολοκληρώθηκαν οι αγώνες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο - Νηρέας Χαλανδρίου 23-3, Πανιώνιος - Νηρέας Γέρακα 19-5, Απόλλων Σμύρνης - Παλαιό Φάληρο 1-22, Νηρέας Χαλανδρίου - Πανιώνιος 3-13.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου - Μίλων 5-15, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΓΣ Περιστερίου 14-9.

Γ´ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πετρούπολης, Νίκαιας, Ιλίσιο):

Ηλυσιακός - ΑΟ Καστέλλας 11-7, Ολυμπιακός - ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός - Ηλυσιακός 10-4, ΑΟ Καστέλλας - Ολυμπιακός 0-21.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Άρης - Πύρρος Ιωαννίνων 20-7, ΝΑΟ Κέρκυρας - Ποσειδώνας Ληξουρίου 23-2, ΠΑΣ Φοίβος - ΝΑΟ Κέρκυρας 7-17, Ποσειδώνας Ληξουρίου - Άρης 5-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Νέος Ηρακλής - ΟΦΘ 4-10, ΝΟΘΑ Καβάλας - ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-17, Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ 5-25, ΟΦΘ - ΝΟΘΑ Καβάλας 19-7, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Πανσερραϊκός 15-6, ΠΑΟΚ - Νέος Ηρακλής 30-5.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας - ΟΕΑΝΑΒ 17-4, Νίκη Βόλου - Διώνη 8-12, ΝΟ Χαλκίδας - ΟΥΚ Βόλου 2-25, Διώνη - ΟΕΑΝΑΒ 8-7, Νίκη Βόλου - ΝΟ Χαλκίδας 7-13, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 6-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Ακαδημία Ηρακλείου - ΟΦΗ 9-13, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Ρεθύμνου 16-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

....................................

3. Ακαδημία Ηρακλείου 3

4. ΝΟ Ρεθύμνου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 9-16, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 0-5 χωρίς αγώνας (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

...............................

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

4. ΝΟ Ναυπλίου -1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Χίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου 12-9, Παναθηναϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

...............................

3. ΝΟ Χίου 3

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Β' φάσης ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής